Prezentacja klubowicza

natsumi

Czechowice-Dziedzice

W klubie od: 12.02.2009
Ilość komentarzy: 75
Ilość postów: 515
Ilość wyświetleń: 112902

Formularz kontaktowy


Komentarze (75)

natsumi

Brawa dla Pana Piotra za obywatelską postawę. Widzisz - reaguj! Proste. Samo narzekanie nigdy nic nie zmieniło.
Czym więcej osób będzie działało, wytykało błędy, reagowało tym większa szansa, że coś w końcu się zmieni. Naprawdę nie potrzeba wiele czasu by coś zgłosić, zadzwonić, napisać e-maila czy przejść się do UM. Władza musi wiedzieć, że patrzy się jej na ręce, że obywatele analizują, wyciągają wnioski i domagają się zmian.
Zdjęcia mówią same za siebie. Czy musi nas zalać, podtopić jeszcze dobre parę razy, żeby ktoś ruszył cztery litery?

zobacz komentowany news »

natsumi

radny:

"Co do kosztów ponoszonych przez mieszkańców, to oczywiście uważam, że miasto powinno pomóc (np. poprzez zdobycie dodatkowego dofinansowania zewnętrznego). "

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie o to mi chodziło.

zobacz komentowany news »

natsumi

Chciałabym się dowiedzieć jakie zdanie w tej sprawie ma użytkownik - radny.
Więc Szanowny Panie "radny", gdybyś zechciał napisać parę linijek na ten temat byłabym bardzo wdzięczna. No chyba, że nie ma Pan zdania albo dostatecznej wiedzy.

zobacz komentowany news »

natsumi

A cóż to się tu porobiło ...
Do Gemini1Duo coś się przyczepiło ...
A za co pytam? Za szczerość? Za to, że zawsze pisze to co myśli?
Problem masz radny? To po co sobie taki nick wybrałeś. Nie trudno było przewidzieć, że mając taki nick i broniąc słusznie albo niesłusznie poczynań naszych przedstawicieli, ktoś będzie drążył, pytał. Ktoś się uniesie, komuś puszczą w końcu nerwy. To proste.
Głupi nie jesteś, nick wybrałeś celowo taki a nie inny. To teraz odpowiadaj na pytania i świeć oczami - taki już wybrałeś sobie los.

A może to Ty prowadzisz tutaj jakąś grę polityczną? A może nie jesteś radnym a kimś wyżej hm? A może jesteś przedstawicielem tej "siły" politycznej, której obecnie w radzie nie ma a ma zamiar być? Bawimy się dalej w zgadywanki? Bo widzę, że to lubisz. To, że ktoś sympatyzuje z jakimś stowarzyszeniem czy też partią na naszym podwórku nie oznacza od razu, że prowadzi tutaj jakąś grę polityczną. To chyba też nie jest trudne do zrozumienia. A może wynika z niewiedzy? Niedoinformowania?

To nie jest żadna kampania. To po prostu cały Gemini ;) Co go gryzie, niepokoi, co mu się nie podoba - to napisze! Bez trollowania, klonowania, pyskówek spod budki z piwskiem i wazeliniarstwa. I ja się z nim w pełni zgadzam!

zobacz komentowany news »

natsumi

Patka:

"Stopa bezrobocia rośnie a Ci komuś prace chcą zabierać paranoja."

Idąc Twoim tokiem myślenia, rozumiem że nigdy nie zredukujemy liczby urzędników w Polsce bo automatycznie wzrośnie nam bezrobocie. Ba! Idąc dalej, pewnie aby bezrobocie zmniejszyć należało zatrudnić ich jeszcze więcej.
Brawo. Gratuluje ...

zobacz komentowany news »

natsumi

gość:

My nie umiemy czytać czy Ty? Wyraźnie jest napisane:

"W dziale bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej władze miejskie przeznaczyły m.in. 350 tys. zł na termomodernizację budynku OSP w Bronowie oraz na zakup samochodu dla Straży Miejskiej za ok. 72 tys. zł. "

zobacz komentowany news »

natsumi

Zresztą można chociażby zerknąć sobie w oświadczenia majątkowe radnych, gdzie każdy musi wpisać jaki dochód osiągnął za dany rok na przykład z tytułu diety.

Oświadczenia są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej:
http://www.bip.czechowice-dziedzice.pl/

zobacz komentowany news »

natsumi

MIESZKANIEC CZ-DZ:

Tak, dieta wynosi 1060 PLN. Jeżeli radny pełni dodatkowe obowiązki na przykład: jest przewodniczącym komisji jego wynagrodzenie wynosi 1325 PLN.

Dla porównania: artykuł z lutego 2011 roku:

http://slask.naszemiasto.pl/artykul/762668,slaskie-radni-nie-zamierzaja-zmieniac-wysokosci-swoich-diet,id,t.html

zobacz komentowany news »

natsumi

Ogólne oburzenie wcale mnie nie dziwi. W większości tego typu przypadków - społeczeństwo jest przeciwne, oburzone, punktuje (i słusznie). Wniosek jest jeden i bardzo prosty. Gdyby pracę naszych przedstawicieli w Radzie rzeczywiście było widać i ocenialibyśmy ją pozytywnie - dziś nie byłoby tej sprzeczki.

Przepraszam ale ... Pierdzielenie o sytuacji we Fiacie to zostawcie sobie dla przedszkolaków. To tylko jakiś skończony matoł mógł wymyślić. Wypuścili jednego a sami cichutko siedzą i czekają jak sprawa się rozwinie. Stare zagrywki. I Wy wierzycie w to, że ktoś najpierw chce podwyżkę a później wielka wrażliwość z powodu szaraków we Fiacie nie pozwala im jej przyjąć? Proszę Was. Nie dobijajcie mnie.

Sytuacja z obecnymi wynagrodzeniami wygląda tak:

Burmistrz: 12 200 PLN
Pierwszy zastępca burmistrza: 9 940 PLN
Drugi zastępca: 9 786 PLN
Sekretarz: 9 070, 60 PLN
Skarbnik: 9 361 PLN

Dieta radnego: 1060 PLN
Przewodniczący i wiceprzewodniczący komisji RM: 1325 PLN
Przewodniczący RM: 1987 PLN

Wynagrodzenia podane za Gazetą Region.

zobacz komentowany news »

natsumi

Ciekawe ... Gmina na 5 - tkę. Ha ha ha.

http://www.wiadomosci.czecho.pl/13019-urzad-miejski-daleko-w-rankingu

zobacz komentowany news »

natsumi

Ja problemu z mandatami nie mam. Tak po prostu po ludzku, życzliwie o innych pomyślałam. Nie myśl sobie, że tylko Ty taka dobra jesteś hah ;)

zobacz komentowany news »

natsumi

Ułał. Czy będzie o tym wzmianka w najnowszym Biuletynie, wstęgi, szampan etc?

zobacz komentowany news »

natsumi

elza:

To może będziesz tak dobrą koleżanką i zapłacisz w naturze nie tylko za siebie ale i za innych. Skoro tak lubisz to chyba obsłużenie całego PKMu nie powinno być dla Ciebie problemem :)

zobacz komentowany news »

natsumi

Apelować potrafi każdy - nawet największy idiota. A co takiego oprócz apelowania w tej sprawie zrobił poseł Szwed? Nabierajcie się dalej :D

zobacz komentowany news »

natsumi

Ja klaką tej badziewnej władzy? Robisz z siebie idiotę kolego!

I odsyłam do Ustawy o Samorządzie Gminnym nieuku!

zobacz komentowany news »

natsumi

Z perspektywy drobnego przedsiębiorcy to na pewno dramat.

Z perspektywy klienta już nie. Bo ja wolę iść tam gdzie jest większy wybór i jest po prostu taniej.

zobacz komentowany news »

natsumi

"Wiele atrakcji" czyli parę rozklekotanych karuzeli za niezłą kasiurkę ...

zobacz komentowany news »

natsumi

Nie będzie Internetu, TV, kuchenka nie odpali. Ułaaaaa. Szkoła przetrwania :D

zobacz komentowany news »

natsumi

"Co istotne, zapis monitoringu może być przesyłany w czasie rzeczywistym do Policji i Straży Miejskiej. Monitorowanie w czasie rzeczywistym pozwala na szybką reakcję służb odpowiedzialnych za utrzymanie ładu w mieście..."

Szybką reakcję :D Ha ha ha! Zobaczymy!

zobacz komentowany news »

natsumi

Likwidacja Filii nr 4 została podjęta uchwałą RM Nr XVIII/154/11 z dnia 20 grudnia 2011 r.
Przyczyny:
- mała powierzchnia wynajmowanego lokalu nie pozwala na poszerzenie księgozbioru o najnowsze tytuły
- regały uniemożliwiają swobodny dostęp czytelnikom do zasobów książkowych
- panujący ścisk i ciasnota utrudniają pracę
- wzrost kosztów utrzymania w wyniku podwyżek czynszu ze strony CSM

Dodatkowo: w planach budowa nowoczesnego gmachu MBP

Przytoczone przeze mnie przyczyny/ argumenty za likwidacją "pochodzą" z UM Czechowice - Dziedzice. Ja byłam przeciwna. I szkoda, wielka szkoda tej Filii...


"Dotychczasowi czytelnicy, którzy mieszkają w pobliżu likwidowanej Filii nr 4 będą pokonywać odległości do sąsiednich placówek biblioteki nie dłuższe niż 1000 m. Sądzę, że taka odległość nie jest w stanie zniechęcić jakiegokolwiek miłośnika książek." /Marian Błachut/

zobacz komentowany news »

natsumi

Czyli co? Wszyscy pójdziemy z torbami ;]

Kiedy następny konkurs?

zobacz komentowany news »

natsumi

Chwila, chwila. A kto z Was analizował projekt z 2012 i poprzednie Budżety oraz sprawozdania z ich wykonania?

Gdzie Wy tu widzicie podstawę do nieudzielenia absolutorium?

I ciekawa jestem jeszcze ilu z Was wie, co wiąże się z nieudzieleniem Burmistrzowi absolutorium. Bo gdyby niektórzy wiedzieli to nie zadawaliby głupich pytań.

Jak już krytykować to z głową ...

zobacz komentowany news »

natsumi

Jakiś czas temu pisałam, że jeszcze hymnu nam brakuje i proszę ... JEST!

zobacz komentowany news »

natsumi

Radnym z opozycji też się podoba?

zobacz komentowany news »

natsumi

Co wejdę na cześka to albo artykuły sponsorowane albo Biały. Miejcie litość ...

zobacz komentowany news »

natsumi

No i super! Gratuluje! ;-)

zobacz komentowany news »

natsumi

Jeżeli chodzi o zespoły czy wykonawców to chyba logiczne, że z powodu różnych preferencji muzycznych i oczekiwań nie będzie w naszej lokalnej społeczności 100 % zadowolonych.
Narzekanie i plucie na siebie z tego powodu jest zbędne i głupie. Jeśli komuś się nie podoba to niech nie idzie bądź nie ciśnie się pod scenę i tyle.

Ja mam z dniami Czechowic zupełnie inny problem.

zobacz komentowany news »

natsumi

realista:

Proponuje byś przeczytał jeszcze raz to, co napisałeś. Przeczytaj i zastanów się nad tym dobrze.

zobacz komentowany news »

natsumi

Jacor nie spinaj się. Twierdzisz, że Błachut robi dużo dla miasta i gminy więc wymień co takiego robi. W czym problem?!

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275