Prezentacja klubowicza

tylko2

Cz-Dz

W klubie od: 11.06.2008
Ilość komentarzy: 60
Ilość postów: 231
Ilość wyświetleń: 71065

Formularz kontaktowy


Komentarze (60)

tylko2

do obserwator: widać mało się interesujesz... patronaty, sponsoring ....
no tak jak nie napiszą na pudelku, albo nie jest to nagłośnione przez inne media to nikt nic nie wie...
ale mniejsza z tym
nagroda chyba jest za to że ktoś urodził się tu i do tego się przyznaje mimo niewątpliwej wielkości
honorowe obywatelstwo będzie miał Czechowic i Nowego Jorku :)
hehehehehe

Pozdrawiam zadowolonych... i niezadowolonych :)

zobacz komentowany news »

tylko2

zgadzam się z nagrodami.
ale za konkretne działania:
" urzędnik zrobił to i to, miasto zaoszczędziło, bądź uzyskało środki w tej a tej wysokości" i należy się urzędnikowi udział w tych oszczędnościach/zyskach

ale wprowadźmy też kary za niegospodarność i nieodpowiednie gospodarowanie pieniędzmi.

Pod każdym pomysłem i realizacją powinna być podpisana osoba odpowiedzialna, ponosząca konsekwencje czyli nagrodę lub karę.

Bo to jak z US i Kluską z Optimusa... nagrodę urzędnik za ukaranie wziął, ale kary za przegrany proces i poniesione koszty przez Państwo nie było...

zobacz komentowany news »

tylko2

aaa i do jedynak:
w języku polskim znane jest słowo prestiż, nie musisz się na siłę posiłkować wer. ang.

zobacz komentowany news »

tylko2

nikt Pani Alicji nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne.... :D:D
gdzieś już słyszałem taką logikę....

zobacz komentowany news »

tylko2

jazda pod wpływem alkoholu to próba zabójstwa.

rozdzielona na 0-0,5 promila ----> konsekwencje takie jakie są
a przy recydywie (jazda przy odebranych uprawnieniach) i ponad 0,5 promila ------> 5 lat kamieniołomów i odebranie narzędzia przestępstwa (samochodu)

to są proste jasne zasady

tak jak przejeżdżanie na czerwonym....
kiedy włącza się czerwone uruchamiają się te co na parkingach są przy barierce - do przebijania opon.... i nie trzeba fotoradarów, policji, mandatów....


fakt jest taki, że wpadają albo Ci którzy wypili dzien wcześniej i zostało im 0,4 promila a myśleli że już mają zero, albo Ci którym wszystko jedno bo i tak nie mają prawka i nigdzie nie pracują.... i im nikt im nic nie zrobi, wyrok zawsze w zawiasach.

zobacz komentowany news »

tylko2

boski odcinek... :D:D
różowa pudernica jest zarąbista.. (współczuję biednemu mężowi i pracownikom)
na wszystko się zgadza a robi po swojemu...

najbardziej mi się podobało ujęcie na koniec z białym stołem z krzesłami na środku sali z napisem "prosimy nie siadać" hahaaha

ręce opadają....
to już chyba lepiej na Maca na kawę pojechać.... :P

zobacz komentowany news »

tylko2

do gość: gość
Słuszna uwaga... ciekawe spostrzeżenie... bardzo prawdopodobne, że pijarowcy z tvn sprowokowali taki odcinek żeby nie zawsze było słodko... z góry kręcony po to żeby pokazać porażkę...
tylko dalej nie rozumiem, jeśli ktoś uważa że prowadzi lokal tak jak chce i nikt mu się ma nie wtrącać to po co ściągać Gessler?

tej Pani poniżej gratuluję merytorycznej zawartości wypowiedzi :):)... wiem wiem.. mgła, brzoza ;)

zobacz komentowany news »

tylko2

jednym zdaniem... zamiast pokory bezczelność...
jak można prowadzić restaurację z nastawieniem, że ludzie są głupi, wredni i nie doceniają... :) ... a właścicielka nie ma nic sobie do zarzucenia...

chociaż zawsze może być tak, że ja i mój sposób myślenia to jakiś margines i po prostu nie jestem targetem.
wielbicielom pozostaje życzyć smacznego :)

a na TTV ta co jeździ po kraju była w chlebowej chacie w Gókach Małych, fajnie tam :)

zobacz komentowany news »

tylko2

własnie, marudzą sklepikarze czechowiccy, a o 17.00 wszystko pozamykane...
tak to handlują...
a ja zakupy robię po 18.00 bo nie mam czasu wcześniej..
za to rano może być otwarte od 13.00 przecież bezrobotni i emeryci to chyba żadna siła nabywcza... nawet jak doliczy się urzędników urywających się notorycznie z pracy żeby zerknąć co na mieście z nudów....

Znam sklep spożywczy, który jest otwarty od 5:30 rano - bo ludzie jak jadą do pracy po drodze robią zakupy - także da się.

Liczę na to, że obok CH Kablownia powstanie jakaś zabudowa z dzierżawionymi pomieszczeniami i ta przeniesie się drobny handel, jak przy parkingu sfery I.

Bo nie ukrywajmy, żadnego drobnego handlarza nie stać na wejście do Centrum.... trzeba mieć około 200-300 tys na start, na czynsze, zabezpieczenia, wadium itp.
i umowa z góry na parę lat.

zobacz komentowany news »

tylko2

do Misiu....
właśnie.. dobrze prowadzić... :)
z tą knajpą jest jak z celebrytami...najpierw walczą żeby być na okładce Gali a potem mają pretensje że Pudel coś o nich napisze...

Ci to samo, najpierw walczą o to, żeby było o nich głośno...a jak jest głośno nie tak jakby chcieli to wielkie pretensje...
bo to przecież nalezy mówić albo dobrze albo w ogóle... tak to na pogrzebach jest ;))

a tymczasem wybiorę się do Bielska do Tadeusza, bo Gessler powiedziała że smacznie dają zjeść :D a ja jej wierzę.

zobacz komentowany news »

tylko2

Ty "Zaskoczony" ... jakbyś czytał ze zrozumieniem to dowiedziałbyś się, że przynajmniej 2 posty poniżej to są RELACJE I ODCZUCIA PO WIZYCIE W LOKALU"

"blubek" .. właśnie... podobna historia jak z Pałacem Kotulińskich
nie wystarczy wybudować/wyremontować, trzeba jeszcze mieć pomysł na klientelę odpowiednią do miejsca.

Przy zamku przydałoby się chociaż pole golfowe - tereny są, ale niestety trzeba było je "czarnym" oddać a Ci znów chcą je przekwalifikować na budowlane żeby więcej zarobić w imię Chrystusa ;))) na prowadzenie działalności non-profit i finansowanie Caritasu pewnie ... ;)

a szkoda, bo to parę ładnych hektarów tuż koło zamku.
a sam zamek w sobie... jako hotel-restauracja nie zarobi na siebie.

Powstanie Eureka i zeżre konkurencję masową produkcją imprez od małych do dużych za połowę niższe pieniądze... a tych co ich stać na gest wielu nie ma.
tylko pewnie w zamku dużo lepsze jedzenie, ale też za zupełnie inne pieniądze.

No właśnie... bar Bartek jakoś Gesslerowej nie wzywał ;)))


W każdy razie Goczałkowice mają własną Operę Narodową dla ubogich ;))) z wyszynkiem ;)))

zobacz komentowany news »

tylko2

jaaaaasne.... super... super jedzenie i miła atmosfera to jest po drugiej stronie ulicy.
a że nie ma białego fortepianu .... wytrzymam ;)

zobacz komentowany news »

tylko2

nie ważne czy w kościele, czy na przystanku, czy w szkole....

w każdym razie nie tolerujmy takie zachowania "bezstresowo" wychowywanej młodzieży:P
Powinni ustalić kto to, i obciążyć kosztami remontu - jak nieletni to niech rodzicom wejdzie komornik na pensję.

p***** ławkowe wychowanie tępych blokowych zbirów

zobacz komentowany news »

tylko2

Gaba... dzięki za opinię...
tak myślałem, że Gessler była potrzebna żeby zrobić darmową reklamę a nie żeby pozwolić jej coś zmienić...
Po prostu klienci sa beznadziejni bo i nie smakuje i nie doceniają, jak to pięknie napisał Bizzard wystroju a'la don Wasyl :)))... (też miałem takie skojarzenie)

A Pani Gessler gratuluję niekończących się dobrych pomysłów na biznesy restauracyjne, na nazwy, na tworzenie wyjątkowych miejsc... i walkę ze sklonowanym garkuchniami, gdzie na miejscu można zjeść to co nie zeszło na cateringu dzień wczesniej (patrz Eureka)

Właśnie...a gdzie mozna dobrze zjeść w czdz
z moich doświadczeń czasem na coś wyskoczę na Grilla przy DK-1

Pozdrawiam

zobacz komentowany news »

tylko2

Hmmm... najpierw uważa się samemu, że coś jest nie tak, że coś robi się źle, jedzenie nie to, wystrój niewłaściwy.. wzywa się Magdę Gessler...

Po czym jak przyjedzie i proponuje zmiany, to wtedy wielkie oburzenie, proponuje smaczniejsze potrawy, pomysł na restaurację to WIELKI FOCH...

PANI MAGDO, przecież Pani miała przyjechać, zareklamować restaurację że jest boska, super, smaczna i zrobić reklamę a nie mówić co jest źle i co trzeba zmienić przekonanym o swoim wybitnym guście właścicielom...

jak dla mnie... kicz, tandeta, discopolo...
Lepszy klimat i jedzenie ma Bar pod Dębem w Czechowicach... i przynajmniej nic tam nie jest na wyrost i wszystko do siebie pasuje... wieśniacko, komunistycznie.. ale spójnie

grajkowie operetkowie.. co to ma być??... jeść czy słuchać?.. :P
Masakra Marketingowa tego Maltacośtam

zobacz komentowany news »

tylko2

sprawa jest prosta
przy recydywie - zabierać narzedzie przestępstwa i na aukcję na 2 dzień.
nie bedzie opla, nie będzie czym łamać prawa...

zobacz komentowany news »

tylko2

Drogi i parkingi są dla wszystkich no i wszyscy powinni się na nie składać - to logiczne.
Każdy jakoś proporcjonalnie wg posiadanych zasobów i dochodow co reguluje państwo - źle lub dobrze ale jakoś reguluje.
Ale dlaczego jedni mają kupować mieszkania na wolnym rynku a innym ma się należeć? Bo ktoś ciężej pracuje? Bo ktoś jest zaradniejszy? za to kara?

Całe zło w ym kraju wynika z niekonstytucyjnego nierównego traktowania różnie różnych ludzi. Połowa ludności posiada przywileje na które musi zapracować druga połowa i nigdy się nie zrozumieją. Bo przecież tyle lat się należało, czemu ma się teraz nie należeć, bo w Szwecji mają czemu my nie mamy, bo nauczyciele mają 18 godzin to czemu my 40, bo górnicy mają współczynnik 1,8 do emerytury ja też chcę, bo Agent Tomek w wieku 34 lat jest na emeryturze - ja też chcę... bo za rodzinny dom dziecka dostane 7 tys/mc...

I połowa kraju skupia się na tym jak coś wyszarpać dla siebie z tej darmochy. A że jest im źle to winni wszyscy dookoła, tylko nie oni.

To źle że mimimalna płaca nie wystarcza nam na minimalne życie.
i że są takie rozbieżności w wynagrodzeniach...

Ale wystarczy na przykład przez 2-3 lata nauczyć się dobrze kafelkować, być sumiennym i odpowiedzialnym i po tym czasie można zarabiac co najmniej 3 tys/m-c

jak ktoś nic nie umie, do niczego się nie nadaje a chce dobrze i wygodnie żyć zawsze może zostać księdzem..... :):):) jeszcze sie nie znalazł na tyle głupi, że wyrzucili go z seminarium :)))))

zobacz komentowany news »

tylko2

przestańcie na wszystko narzekać i czekać aż państwo da... da zasiłek, da mieszkanie, dzieci wychowa...
że deweloper sobie buduje?.. no za swoje buduje to mu nie zazdroście.

taaa.. jedni niech budują na kredyt, kupują własne mieszkania, spłacają po 30 lat a inni pretensje że Państwo nie dało... że im się należy...

typowy Polak... mieszkanie komunalne, bezrobotny, ale LCD 46" + kablówka i siedzenie cały dzień przed tvn i narzekanie na wszystko i wszystkich :P

ogarnijcie się
i weźcie za jakąś robotę

zobacz komentowany news »

tylko2

w południe??? :P
o północy to by było coś! ;)
kto będzie tańczył w dzień w upał na basenie?

po prostu będzie normalny basen tylko zamiast skrzeku radio bielsko w głośnikach to będzie jakiś umcyk umcykował a ludzie będą to mieć gdzieś :P
i nawet się książki nie poczyta :P

zobacz komentowany news »

tylko2

No tak, rozpędziłem się z winieniem miasta - obie drogi powiatowymi

zobacz komentowany news »

tylko2

No to boska rzetelność dziennikarzy czecho.pl
Sprawdźcie sobie najpierw zakres tego co nazwaliście REMONTEM :P:P
Remontowana to była Lukasiewicza i to dlaczego MIASTO wymyśliło obłożenie kostkami studzienek, zamiast dołożyć do robót projektowych 10 tys i kazać przełożyć studzienki w krawężnik to jest ZBRODNIA BEZMYŚLNOŚCI! Przecież była wymiana ciągów, rozkopana droga do pełnej głębokości - za to DECYDENT powinien POLECIEĆ.

A sprawa legionów.... przecież inwestor (powiat chyba) kazał jedynie zedrzeć starą nawierzchnię, położyć nową i pomalować ładnie...
więc nie płaczcie, że pęka rok temu remontowane, tylko nie ruszone to co pod spodem daje o sobie znać i pęka to co nowe na górze..
a ul. Legionów to kolejna porażka INWESTORA.. pamiętam jakieś 10-15 lat temu jak ją poszerzali - mieli przenieść studzienki w chodnik... nie chciało się to teraz ciągle koło studzienek będzie się uszkadzać i żadne "remonty" "regulacje" na dłuższą metę nie pomogą.

Po prostu trochę logiki ludzie, a nie szukanie taniej sensacji... idźcie na pudelka artykuły pisać :):)

A do INWESTORÓW: robicie drogę i wymianę kanalizacji... dołóżcie żeby ją przenieść w krawężnik lub chodnik! a nie studzienki!
To tak przypominam, jakby się okazało, że znajdą się pieniądze na ul. Szkolną w Czechowicach - studzienki precz z asfaltu!.. I nie mówcie że nie ma na to kasy, bo roboty drogowe realizuje się na 60% założonego budżetu a przełożenie to przy cenie masy pewnie góra dodatkowe 3-5% wartości inwestycji. tylko poprawianie planów to największa tragedia! zamiast dłubać w nosie by trzeba porysować....

Panie Wiceburmistrzu, Pan ma łeb na karku - niech Pan przypilnuje takich niedoróbek w samym koncepcyjnym założeniu realizacji.. w miarę własnego wpływu oczywiście, bo czasem coś dzieje się poza nami.

Tyle w sprawie spękań "świeżo wyremontowanej drogi" :P

zobacz komentowany news »

tylko2

do czarna_kawa
a co...startujesz na miss forum ? ;)

chętnie obejrzę co masz do pokazania :D

zobacz komentowany news »

tylko2

szkoda że nie ma nikogo z Czechowic u Palikota. Znacie kogoś na kogo można i warto zagłosować na jego liście?

zobacz komentowany news »

tylko2

Krzysztof
trzymam kciuki
z całego serca

w końcu każdym sposobem trzeba spróbować sprawiedliwości... skoro zwykłe drogi zawiodły

powodzenia

zobacz komentowany news »

tylko2

tylko bez euforii.. to pewnie te mniejsze okręgi spoza miasta:P
gdzie alusia nie miała szans....
poczekamy jak miasto głosowało - mam nadzieję, że bardzo to się nie zmieni
trzymam kciuki za naszą afro-laleczkę ;)

zobacz komentowany news »

tylko2

piotr82:
a myszlisz ze na czym polega manipulacja..? :)
wystarczy nie podać ile osób głosowało tylko podział procentowy :)

podejrzewam że z tymi 50 osobami dobrze się wstrzeliłeś ...
z tego 30 to założone miesiąc temu na czas wyborów ;)

i zgadzam się z "nikt"
Ci co idą do wyborów to nie siedzą przed czecho.pl
i nie wypowiadają się na forach...

a własnie... co do agitacji... a kler się wypowiedział jakoś?
czy wypowie się w niedziele :P

zobacz komentowany news »

tylko2

waldus-dh:

może liczy na głosy zbieraczów złomu? ;)

zobacz komentowany news »

tylko2

3 tygodnie .. 78 pojazdów ;)

hłe hłe hłe

15 dni po 8 godzin daje 120 godzin
czyli mniej więcej .. półtorej godziny jeden pojazd ;)

zakładając że to jedna ekipa działała.. a pewnie było ich ze trzy :)

zobacz komentowany news »

tylko2

najmniej głosów ten co jako jedyny miał czas i odważył się odpowiadać na forum pod własnym nazwiskiem...
hmmm....
znaczy że najlepiej po prostu się nie odzywać ;)

podobno drobnyzuczek zszedł na zawał, czemu o tym nie ma na portalu ? :)

a tak na powaznie - to chyba zejdzie - ale jak wyniki wyborów prawdziwych zobaczy ;)

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275