Forum

Temat: Debaty z Kandydatami na stanowisko Burmistrza

Malkontent

Czechowice-dziedzice

Postów: 85

Data: 16.11.2010; 07:57

Witam.
Czy któryś z kandydatów na stanowisko Burmistrza naszej mieściny organizuje otwarte debaty, na których można by było porozmawiać z nimi o konkretach czy też kampania ogranicza się do wysupłania paru groszy na reklamę świetlna i plakaty ?
Jeśli przespałem takie spotkanie "na żywo " dajcie znać !

tylko2

Cz-Dz

Postów: 231

Data: 16.11.2010; 08:55

no... chyba w "dziedzicu" .. :D:D

jak na razie na kontakt z wyborcami zdecydował się Mizera z tego co widziałem

ale i tak jedynie odpowiadając na forum. zawsze to coś...

reszta pewnie nie ma czasu...


chociaż jedną kandydatkę widziano podobno klęczącą przed pomnikiem w stroju góralskim... ;)
(takie nawiązanie do wypowiedzi pod innym wątkiem) ;)

zygmunt

Czechowice-Dziedzice

Postów: 15

Data: 16.11.2010; 21:34

Witam serdecznie,
Nawiązując do propozycji przeprowadzenia publicznej debaty z kandydatami na burmistrza wyrażam chęć uczestnictwa w spotkaniu. Proszę o zaproponowanie czasu i miejsca debaty, a na pewno wezmę w niej udział. Rozumiem jednak krótki okres do dnia wyborów i jeśli nie macie Państwo możliwości zorganizowania takiego spotkania to jestem do Państwa dyspozycji w Biurze Poselskim Pana Jacka Falfusa. Czekam na propozycje. Jeżeli to Państwu nie odpowiada, to możemy prowadzić dalej debatę na forum.

Pozdrawiam – Zygmunt Mizera

stars

Czechowice-Dz

Postów: 69

Data: 16.11.2010; 22:12

Witam Pana...
jestem pewny że do debaty nie dojdzie, ale korzystając z okazji mam do pana kilka pytań...
czy jest pan za dotychczasowym utrzymaniem podziału pieniędzy z tzw targowiska dla klubów piłkarskich?
w jaki sposób miasto mogło by wspomóc klub MRKS ?
czy przyczyniłby sie pan do wybudowania pełnowymiarowego boiska z sztuczną trawą?
co pan myśli na temat pracy strażników miejskich jako tzw portierów Mosiru?
w jaki sposób miasto mogło by uatrakcyjnić swoją ofertę kulturalną poza dniami Czechowic?

zygmunt

Czechowice-Dziedzice

Postów: 15

Data: 18.11.2010; 21:31

Witam serdecznie,

Nie jestem za dotychczasowym podziałem środków z tzw. „targowiska”. Jeszcze zanim zostałem prezesem RKS-u, klub jako jedyny przystąpił do przetargu na administrowanie targowiskiem miejskim. Problemy zaczęły się wtedy, kiedy inne kluby miejskie widziały ile i jak zarabia RKS. Poprzez swoich „wpływowych” radnych, w poprzedniej kadencji Rady Miejskiej, zmieniono zasady podziału środków, które i tak nie wystarczały na bieżące utrzymanie klubu. Jeszcze więcej MRKS stracił w minionej kadencji Rady Miejskiej, kiedy to dokonano podziału środków na więcej klubów, wg przydziałów miesięcznych. Byłem jednym z niewielu radnych sprzeciwiających się tej decyzji Rady Miejskiej. Jak można pomóc ? Proponowałem Panu Burmistrzowi, kiedy w zeszłym sezonie MRKS zdobył awans, aby swoją decyzją zwolnił klub z płacenia czynszu oraz mediów. To by dało na początek ponad 20 tys. złotych oszczędności. Ponadto, oczywiście przy zaangażowaniu klubu, który może prowadzić działalność gospodarczą, może miasto zlecać różne zadania z tak zwanej „wolnej ręki”. Klub prowadząc działalność gospodarczą może również brać udział w przetargach.
Co zaś się tyczy budowy pełno wymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, to nie mam zdania czy ma być sztuczna czy naturalna. Natomiast jestem przekonany, że Klub powinien mieć możliwość rozgrywania zawodów sportowych oraz odbywania zajęć treningowych w optymalnych warunkach, na jak najlepszych nawierzchniach, nie tylko płyty głównej ale i boisk treningowych.

- Straż Miejska na MOSiR-e – uważam że jest to złe rozwiązanie. Straż Miejska winna wykonywać swoje czynności „w terenie”. Siedzieć i pilnować oraz zawiadomić w nagłych przypadkach telefonicznie odpowiednie służby (Policja, Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna) może zatrudniony sprawny emeryt lub bezrobotny. Przecież nawet w przypadku gdy grupa wyrostków zachowuje się nienależycie, jeden czy dwóch strażników nie jest w stanie nic zdziałać.
- Oferta kulturalna – w naszym mieście jest bardzo bogata (rozumiem, że nie dla wszystkich mieszkańców, i z takimi ośrodkiem jak Bielsko-Biała nie ma co się równać- za duża skala miasta i środków). Ale można i należy w Czechowicach-Dziedzicach robić wszystko, aby ta oferta stała się „szersza”. W jaki sposób ? Pan Burmistrz uważa, że Park Miejski należy pozostawić w obecnym stanie. Ja z Panem Burmistrzem się nie zgadzam. Część swojego dzieciństwa spędziłem w Parku przy ul. Sienkiewicza – latem grając w piłkę, gdzie się tylko dało, zimą korzystałem z górki przy przychodni. Były w lecie korty tenisowe, boisko do piłki siatkowej i ręcznej (grano na nim „w nogę”), w tzw. Leśnej można było pograć w tenisa stołowego i szachy. Dla mniej zaawansowanych w sporcie, czynna była kawiarenka. Odbywały się Dni Czechowic-Dziedzic i dożynki gminne. To już było....i może być ! Wykupić obiekt znajdujący się w centrum parku, który będzie stanowił centrum logistyczne dla różnych przedsięwzięć (podłączenie mediów potrzebnych do przeprowadzania imprez plenerowych), na co dzień obiekt ten może być wykorzystany np. na muzeum, czy też Centrum Edukacji Technicznej). Można nawiązać współpracę ze Szkołą Muzyczną (tu liczę na współpracę z Panią Profesor Grażyną Krzanowską) w Bielsku-Białej, której uczniowie będą mogli za niewielką opłatą koncertować w muszli koncertowej. Na tej samej scenie będą mogły pojawiać się miejscowe zespoły. Można wybudować fontannę w parku, aby przyciągała osoby, które szukają wypoczynku nie tylko na betonowym placu przed Urzędem Miasta, ale również wśród drzew i zieleni, której pielęgnacją zajęto się w ostatnim czasie. Można również stworzyć ścieżki dydaktyczne oraz mini park techniki. Naprawdę Park Miejski, jako „zielone płuca” centrum naszego miasta, jako jedyny tego rodzaju teren w centrum miasta należy wykorzystać do maksimum ! Z przykrością stwierdzam, że Pan Burmistrz nie zgadza się z moją koncepcją zagospodarowania Parku Miejskiego. Uważa, że należy pozostawić go takim jakim jest obecnie i nie inwestować w jego rozwój. Ocenę pozostawiam Państwu.

Pozdrawiam – Zygmunt Mizera

plus

Czechowice

Postów: 7

Data: 18.11.2010; 21:36

a jak mamy wybierać burmistrza skoro wypowiada się tylko jeden Zygmunt
a gdzie reszta kandydatów?
Może tylko Mizerze zależy na naszym mieście?

Idealista

Czechowice-Dziedzice

Postów: 61

Data: 19.11.2010; 08:41


Do Pana Zygmunta Mizery


Gdyby Pan wygrał. Wiadomo, że sam Pan, nic nie zrobi. Jaki rzeczywisty wpływ ma burmistrz, na to z kim pracuje?

Jocker27

Czechowice-Dziedzice

Postów: 1047

Data: 19.11.2010; 10:10

Do Pana Zygmunta Mizery :)

Czy jest Pan praktykującym katolikiem?

Czy jako burmistrz poczyni Pan jakieś kroki celem zrealizowania decyzji rady miejskiej w sprawie przeniesienia komunistycznego pomnika Braterstwa Broni? Czy podejmie Pan kroki celem zmienienia nazw ulic dla ulic noszących nazwy działaczy zwalczających niepodległość np. Ludwika Waryńskiego, Braci Sofków? Czy pojawią się nazwy ulic działaczy niepodległościowych?

Czy w Pana programie pojawiają się jakieś elementy wspierające rodziny wielodzietne np. zniżki na przejazdy, basen, kino?

Czy ma Pan jakąś propozycje dla młodych małżeństw? W Czechowicach duża trudnością jest mała liczba miejsc w żłobku i godziny funkcjonowania tej placówki nieprzystające do wymagań rynku pracy.

tylko2

Cz-Dz

Postów: 231

Data: 19.11.2010; 10:12

Idealista:
no i w tym miejscu należy docenić umiejętność współpracy przez ostatnie 4 lata burmistrza i rady (RPW)

jakby była złośliwość z którejś ze stron jak poprzednio... to nic by się nie dało zrobić a tylko kronika beskidzka miałaby polew do spółki z supernova.

byłoby jeszcze fajniej jakby lobby nauczycielsko-lekarskie dostało kopa w tych wyborach

zygmunt

Czechowice-Dziedzice

Postów: 15

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 20-11-2010 godz. 14:55

jajco

Czechowo

Postów: 112

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 20-11-2010 godz. 19:25 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §2, §4

Victorious2

Data: 20.11.2010; 15:28

Jeżeli rzeczywiście zgłosiłeś to policji to wreszcie zrobiłeś coś mądrego. Nawet wybaczę Ci te byki w poście :P

Minerwa

Czechowice-Dziedzice

Postów: 945

Data: 20.11.2010; 15:51

Mam nadzieję,że administrator tego forum również zgłosił zablokowany powyżej post na policję, jako łamiący ciszę wyborczą.

Victorious2

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 20-11-2010 godz. 15:54 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §4

natsumi

Czechowice-Dziedzice

Postów: 515

Data: 20.11.2010; 15:57

Uważajcie, bo admin dziś w żywiole.

Kartki lecą na prawo i lewo.

Dziś może zostać pobity nawet rekord.

Co za emocje ha ha ha ha ha

Victorious2

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 20-11-2010 godz. 19:25 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §1, §4

Minerwa

Czechowice-Dziedzice

Postów: 945

Data: 20.11.2010; 16:08

Natsumi,jest lepszy numer.
Mój post,wpisany jako następny po zygmuncie,wyparował bez śladu :)
To dopiero są czary !!!

natsumi

Czechowice-Dziedzice

Postów: 515

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 20-11-2010 godz. 19:26 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §4

Minerwa

Czechowice-Dziedzice

Postów: 945

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 20-11-2010 godz. 19:26 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §4

Victorious2

Treść wiadomości USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA forum, dn. 20-11-2010 godz. 19:26 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie forum: §4

plus

Czechowice

Postów: 7

Data: 20.11.2010; 16:58

ciiiii
cisza wyborcza
..............
.....
.....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
..
.

.
.
.
.
.

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275