Forum

Temat: Czechowice woli zapłacić karę i nie dopuścić dzieci do nauki

kapciem

Czecho

Postów: 14

Data: 16.05.2017; 15:24

Witam

Właśnie sie dowiedziałem, że odebrano mi prawo do kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym. Gmina woli zapłacić ustawową karę niż podjąć się

stworzenia miejsc dla przedszkolaków.
Podobno były plany stworzenia oddziału przy Szkole nr 7 ale szkoda im kasy na takie "pierdoły" jak dzieci.

W związku z tym planuje to co następuję: wysłać pisma do Rzecznika Praw Dziecka, do ministerstwa oświaty, oficjalne zapytanie w tej sprawie

do Burmistrza, rozważam też zainteresowanie mediów tą sprawą.
W ostateczności podejme protest obywatelski.

Zainteresowanych rodziców, znajdujących sie w podobnej sytuacji prosze o kontakt na kapciem@gmail.com

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 17.05.2017; 10:23

Temat dość intrygujący, ale opisałeś tak nieskładnie,niezrozumiale, że trudno się odnieść w jakikolwiek sposób.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 17.05.2017; 11:13

Wielka szanowna pani przedszkolanko czas się przekształcić
jak zabrali ci prawo do nauczania przedszkolnego (musiałaś nieźle narozrabiać).

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 17.05.2017; 12:20

Artystycznie zademonstrowałeś kwint esencję mentalności pisowsko narodowego katolicyzmu :wypuścić gazy, opluć, pomówić, wyssać z zaropiałego palucha. Fajnie, może jakieś bliższe dane na powyższe rewelacje, biedny sralusiu ??
Przypomnę, nie jesteś tu anonimowy, jak twoje lustrzane -'miastowe'odbicie, które musiało nagle zniknąć.Znowu się rozpędzasz. Co na to mocodawcy ??
Cóż, w obliczu nieuchronnej dezynsekcji zrozpaczone karaluchy zrobią wszystko, co widać od samej góry. Jakoś nie bardzo mam ochotę współczuć, dobrze im tak !!!



919

****

Postów: 2284

Data: 17.05.2017; 14:07

Eeee taam, sraluś studiuje w medialnej szkole muchomora sromotnikowego.Na forach tylko szlifuje warsztat i odrabia prace domowe.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 18.05.2017; 11:13

masz odpowiedź na stronie CZECHO

Pełną parą idą prace przy adaptacji pomieszczeń w jednym ze skrzydeł budynku Gimnazjum Publicznego nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, w którym od 1 września bieżącego roku będzie funkcjonowało nowe, czterooddziałowe przedszkole. Nowa placówka zapewni miejsca dla dzieci z likwidowanych Przedszkoli Publicznych nr 4 i 7, działających od lat w blokach mieszkalnych.

kapciem

Czecho

Postów: 14

Data: 18.05.2017; 13:23

Teraz juz na spokojnie napiszę jak się ma sprawa z przedszkolami w Cz-Dz.
Otóż zgodnie z ustawą od dnia 1 września 2016 r. wszystkie dzieci 6-letnie oraz wszystkie chętne dzieci 4- i 5-letnie mają mieć zapewnione miejsce realizacji wychowania przedszkolnego.

Co jeżeli dana gmina nie zapewni wszystkim w/w dzieciom prawa do edukacji przedszkolnej? Płaci karę i dla gminy sprawa jest zamknięta.
Ale co z obywatelami? Odebranie komuś nadanych praw - w tym przypadku dzieciom - nie może wiązać sie "tylko" z karami pieniężnymi, które de facto to my, mieszkańcy będziemy musieli zapłacić.
Rozmawiałem wczoraj z dyrektorem ZOPO Mirosławem Olek i rozumiem jego racje, jako że to nie on odpowiada za budżet gminy.
Lada dzień ma rozstrzygnąć sie temat utworzenia placówki przedszkolnej przy Szkole nr 7 ale na to trzeba pieniędzy (ok 50 tys). To tylko częściowo rozwiąże sprawę - o ile w ogóle Miasto sie na to zdecyduje.
Obecnie ok setka dzieci pozostanie w domu.

Głośno było o sytuacji w Warszawie gdzie takichg dzieci jest 3 tys. ale tam radni zapowiedzieli, że stana na głowie by WSZYSTKIE dzieci miały zapewnione przedszkole.
A jak to wygląda u nas?
Dlatego bedę uważnie przyglądał się podejmowanym decyzjom i nie zawaham sie użyć wszelkich środków by w tym roku sprawa ta została załatwiona.

kapciem

Czecho

Postów: 14

Data: 18.05.2017; 13:31

cytując artykuł na Czecho:

Przedszkole przy ul. Polnej zapewni miejsca dla dzieci z likwidowanych Przedszkoli Publicznych nr 4 i 7

I to tyle.

100 dzieci bez prawa do edukacji przedszkolnej.
Nasze nowoczesne europejskie miasto: Czechowice -Dziedzice

Ksawcio

Czecho

Postów: 39

Data: 18.05.2017; 22:17

Nasz syn dostał się do przedszkola tylko dlatego, że Pan Burmistrz zgodził się na otwarcie grupy przedszkolnej przy SP6 (obecnie jeszcze jako GP3) bo inaczej byłaby pupcia zbita. Na razie cisza w temacie, ponoć ma być w czerwcu jakieś zebranie jak to będzie wyglądać. Rozumiem kolego Twoje wzburzenie, bo sam modliłem się o to żeby moje dziecko dostało się do przedszkola i gdyby się nie dostało to byłaby dla nas katastrofa.Nie bronię Burmistrza ale może chłop robi co może i też ma związane ręce.Sytuacja jest bardzo trudna ale takie problemy są w całej Polsce.

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 19.05.2017; 13:18

".. tylko dlatego, że Pan Burmistrz zgodził się na otwarcie grupy przedszkolnej" Słyszysz siebie ?
Ach !! Jak cudownie ! Uniżone dzięki ludzkim panom ! Do tego sprowadza się rządzenie Polską .Po co nam demokracja i prawa obywatelskie, skoro mamy tyle łask i wyuczonej feudalnej wdzięczności ?
Nie twierdzę, że czechowickiemu burmistrzowi to się akurat podoba, ale wielu na pewno tak.Po co rząd " pracuje"nad ustawami, skoro nie muszą być realizowane i to często z przyczyn ewidentnie obiektywnych, z góry wiadomych, np brak środków w gminach ? Z gimnazjami będzie to samo.
Rząd się artystycznie popisuje, dobrze wiedząc jaka jest sytuacja, a wy sobie tam w terenie łby urywajcie.
Pokorny burmistrz może dostanie wsparcie od rządu, niepokornego szybko się wyeliminuje brakiem środków, polityką łask i wdzięczności.



czecho2017

Czechowice-Dziedzice

Postów: 2

Data: 20.05.2017; 22:17

Co z tego, że otwierają przedszkole przy GP1, skoro dzieci zbierają jakieś chore punkty, a pierszeństwo mają niepełnosprawni, wielodzietni, bezrobotni,a na końcu oboje pracujący opiekunowie.Co mają zrobić rodzice kiedy dwóch pracuje a dziecko jako 4 latek sie nie dostaje drugi rok z rzędu bo wielce było losowanie dzieci?! A co to, totolotek? multilotek?
Prywatne 700zł miesięcznie, albo ewentualnie Ligota, Zabrzeg, gdzie całkiem w drugą strone jest do pracy.
Dla mnie jest to wszystko chore, mówią żeby mieć drugie, dostaniesz 500+, a kto mi sie nim zajmie? Niania? która zabierze całą moją pensje która zarobie?
2-3 latki sie dostają bo matki same siedzą, nic nie robią, a dzieci poślą do przedszkola to będą miały luz.
Wiem, wiem, podejrzewam jakie bede miec teraz odpowiedzi, ale przykro mi to stwierdzić, ale pisze samą prawde.

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275