Forum

Temat: uchodzcy

919

****

Postów: 2284

Data: 06.09.2015; 15:48

Nie takie filmy oglądałem i czytałem o najprawdziwszych, makabrycznych historiach watykańskiego chrześcijaństwa. Może trzeba nam konfrontacji przeciwnych totalitaryzmów, może tylko tak się zneutralizują i wypłyną na bardziej cywilizowane poziomy? Nie wiem.
Unicestwienie nam nie grozi, bo po jednej i drugiej stronie większość ludzi potrafi już oddzielić ludzkie sumienie i elementarną przyzwoitość od fanatyzmu religijnego i polityki. Papież Franciszek wydaje się rozumieć bieg wydarzeń, zachowuje się przyzwoicie, rozumnie, jak na świadomego przywódcę przystało.
Niestety, polski katolicyzm i ten instytucjonalny i osobisty przeciętnego Polaka, nie idą z nim w jednym rzędzie.Króluje antychrześcijański katolicyzm Rydzyka i biskupów.

Franio91

Miasto

Postów: 693

Data: 06.09.2015; 15:54

- lemingi typu 919 nie oglądają nic poza tvn a pojemność ich małych mózgów jest ograniczona i w 99,99% zajęta przez medialną papkę przekazywaną przez mainstreamowe media które od jakiegoś czasu z jednej strony ukazują okrutność "religii" mahometa a z drugiej nakazują miłość do islamistów .
- powoływanie się na katolicyzm to obłudne odwracanie "kota ogonem " - jak musliny w polsce zaczną mordować w imię swojej religii będzie za póżno na miłosierdzie .
- te hołotę powinno się niszczyć jak karaluchy - zarodku .

bercik

czechowice-dziedzice

Postów: 306

Data: 06.09.2015; 15:57

Co ty pierdzielisz my tu nie rozmawiamy o papieżu tylko o realnym zagrożeniu ze strony uchodzców i islamu cały czas mówisz o sumieniu uwierz mi ich nie będzie gryzło sumienie jak odetną ci głowe na internecie są filmy jak już 3 letnie dziecko uczy się odcinsć głowe misiom a na ustach allah akbar przejrzyj na oczy

rojal

Czechowice- Dz

Postów: 624

Data: 06.09.2015; 20:42

919 aż się przykro czyta jak jesteś naiwny.
Tam kolega wcześniej podał linka z gościem ,który mieszka w Anglii i omawia jak to tam wygląda .
Ale Polak nie jest mądry ani przed szkodą ani po szkodzie bo nie uczy się nawet na błędach innych...
Ci ludzie traktują Europę jak tłustą krowę ,którą można wydoić ,a nasze córki i wnuczki jak niewierne ,które można w każdej chwili posiąść . Tych biednych matek i dzieci szczerze chrześcijańskim sercem jest mi żal i uważam ,że należy im pomóc ,ale jest ich tylko 30% ,a reszta to młodzi silni mężczyźni w wieku 25-40 lat. Gdyby polscy mężczyźni w tym wieku uciekli ze swej ojczyzny nazwano by ich zdrajcami ,dezerterami i oskarżali o brak patriotyzmu. Skończą się parady gejów i lesbijek ,wieczorne wychodzenie kobiet po zmroku i kto wie co jeszcze.Mam znajomych w Anglii więc wiem co ta biedna mniejszość potrafi ... Nie wierzycie sami zapytajcie .W Paryżu celowo blokują ulice w czasie modłów ,co uniemożliwia wyjście z domu i przejazd autem.

gall

czechowice-dziedzice

Postów: 1496

Data: 06.09.2015; 20:53

Nie kocham fanatycznego Islamu, nie kocham fanatycznego, polskiego katolstwa ( nie utożsamiać z katolicyzmem !! ) Fanatycy jesteście siebie warci w każdym zakątku świata !!!!

Zanim zaczniecie dalej straszyć cudzymi fundanentalistami , zapoznajcie się ze swoimi, rodzimymi.Zapoznajcie się co robił w Rwandzie wasz czołowy pasterz od straszenia dzisiaj uchodźcami,tylko dwadzieścia lat temu ;
1. natemat.pl/69329,swiadek-ksiadz-jean-ndorimana-mowi-o-ksiedzu-henryku-hoserze-w-rwandzie
2. natemat.pl/65107,jakich-pytan-boi-sie-abp-henryk-hoser-sciana-milczenia-w-sprawie-duchownych-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie
3. natemat.pl/67487,linda-melvern-hoser-musial-byc-czescia-establishmentu-rezimu-rwandy
Przypomnę tylko, że w Rwandzie na skutek fanatyzmu religijnego i rasowego z udziałem KK zgineło od maczet i siekier milion ludzi -kobiet, dzieci, starców

„3 letnie dziecko uczy się odcinsć głowe misiom a na ustach allah akbar przejrzyj na oczy „
Czego nauczył setki , a może i tysiące dzieci nasz abp Wesołowski z kolesiami w ornatach , chowany wczoraj w Czorsztynie z wszystkimi honorami i sakramentami ?

rojal

Czechowice- Dz

Postów: 624

Data: 06.09.2015; 21:29

Nie zapomnij jeszcze o konkwistadorach.
Rozumiem ,że chodzi Ci o skrajności ,które mają miejsce w każdej z religii i nie powinno się uogólniać ...
Tak można w nieskończoność wymieniać np. ateistów ze stalinem na czele i koreański reżim ,gdzie nie ma katoli .
Jaki jest więc gallu (919) twój złoty środek ,wskazówki dla tych ,którzy mają obawy na nadchodzące czasy ? Wzbogać nas swą radą.

bercik

czechowice-dziedzice

Postów: 306

Data: 06.09.2015; 21:31

To że patologia jest też u nas w KK to się z tobą zgadzam w 100% i go nie bronie ,ale w KK masz jeszcze możliwość wyboru czy jesteś katolikiem czy ateistą czy wierzysz czy nie , w islamie masz tylko 2 wybory ... albo przechodzisz na islam albo tracisz głowe

PapaSmurf

Zabrzeg

Postów: 961

Data: 06.09.2015; 21:52

Tak na spokojnie, również dla LEWAKÓW i lizusów KOPARY !

https://www.youtube.com/watch?v=mjGGzMmAGtA
https://www.youtube.com/watch?v=pikHdBtrZNg

Tego chcecie? Córeczki, żonki już szyją burki? Czarny zięciu się podoba?

rojal

Czechowice- Dz

Postów: 624

Data: 07.09.2015; 09:53

polecam obejrzeć film polecony przez Papa smerfa.I jeśli ma ktoś odwagę polemizować z tym co jest omówione.
Bez obelg i piepszenia o złych i nietolerancyjnych katolach .
Interesują mnie suche fakty ,a nie oskarżenia bezpodstawne o bezduszność.
919 czy masz coś do powiedzenia w tym temacie po obejrzeniu tego filmu?

919

****

Postów: 2284

Data: 07.09.2015; 10:26

"Bez obelg i piepszenia o złych i nietolerancyjnych katolach "

Problem jest taki, że suche, obiektywne fakty, są dla was obelgą, jeżeli nie mieszczą się w waszej alternatywnej rzeczywistości prawd objawionych.Typowa percepcja fanatyków.
Mentalnie niczym nie różnicie się od tego co chcecie zwalczyć.

Wasza ocena uchodźców jest taka, jakby polski katolicyzm oceniano jedynie pod kątem mafijnej ustawy majątkowej, katolickiego kleru ponad prawem z niezliczoną ilością przywilejów.Jakby polski katolicyzm oceniano głównie pod kątem zbrodniarza Wesołowskiego, Gila i całej zboczonej bezkarnej reszty, katolickich dzieci w beczkach, zamrażarkach i na śmietnikach,oazowej katoliczki - matki małej Madzi itp.

bercik

czechowice-dziedzice

Postów: 306

Data: 07.09.2015; 10:43

919 Ty chyba nie rozumiesz co do ciebie mówimy chcemy ci uświadomić że gdy do polski wejdzie islam wraz z uchodzcami to wartości chrześcijańskie są gówno warte ich koran nie namawia do miłosierdzia jak nasza biblia ich koran nawet zabrania pozdrawiania innowierców więc nie licz na to że taki muzułmanin powie ci dzień dobry , a z całym szacunkiem dla papieża bo jakby nie było jest to chyba pierwszy tak postępowy papież to on chyba sam nie wierzy w to co mówi powiedz mi który uchodzca/muzułmaniń zamieszka z katolicką rodziną albo na plebani gdzie wiszą krzyże... zaraz będzie chciał żeby je zdjąć bo obrażają jego uczucia religijne ,a co za tym idzie twoje wartości religijne dla niego wogóle się nie liczą i tak właśnie zniszczą chrześcijaństwo ,właśnie przez tą naszą tolerancje

PapaSmurf

Zabrzeg

Postów: 961

Data: 07.09.2015; 18:39

Nie mam złudzeń że 919 coś zrozumie z filmiku pod spodem !

https://www.youtube.com/watch?v=_eKCO2Rl3rk

PO prostu LEWAKI taki móżdżek mają :)

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 07.09.2015; 19:41

Smerf idiota mózgu nie ma wcale.

Biblia, Koran , a gdzie wasze sumienia, rozum, człowieczeństwo ? Bez glejtu ani rusz ?

Marne te wasze „ wartości ”, kiedy czterdziesto milionowy naród ma na bank nimi cisnąć w kąt, przez kilka tysięcy inaczej wierzących uchodźców, a przywódca katolickiego chrześcijaństwa- papież, na pewno się myli.

W gruncie rzeczy fanatyk katolik ( póki co) walczy z fantomem, fanatykiem islamistą, projektując całego siebie na przeciwnika : ”gdzie wiszą krzyże... zaraz będzie chciał żeby je zdjąć bo obrażają jego uczucia religijne „
– wypisz wymaluj, nasza codzienna polka – polskich katoli obraża wszystko co nie katolickie, nie kościelne. Po katolicku ma być w ustawach państwowych, prawie, w wojsku, policji, w medycynie, w aptece, nauce, wszęędzie !!
Jednym słowem, sądzicie innych według siebie, boicie się tego, co sami w swoim państwie robicie rodakom.

Dalej katolik bercik pisze: „co za tym idzie twoje wartości religijne dla niego wogóle się nie liczą i tak właśnie zniszczą chrześcijaństwo ,właśnie przez tą naszą tolerancje „

Dookłaadniee, tak niszczycie fanatycy rodzimi każdą inność, każdą różnorodność, każdy sprzeciw waszym dogmatom i prawdom objawionym w Polsce.Tylko dzięki niebiańskiej cierpliwości reszty narodu możecie w Polsce robić co chcecie, mimo że szkodzicie, jak nikt.

„ich koran nie namawia do miłosierdzia jak nasza biblia „ Czyżby ?? Tylko wmówili wam, że znacie biblię.
W każdej księdze tzw. świętej od Biblii po Koran, Wedy i co tam jeszcze, znajdziesz wszystko. Dla każdego coś dobrego.
Trzeba się wysilic i sprawdzić, osobiście ! Nie opowiadać farmazony z przedszkola.

PapaSmurf

Zabrzeg

Postów: 961

Data: 07.09.2015; 19:44

gaba - litościwa idiotko, przyjmij ilu chcesz arabów, byle pod własny dach i za swoje. Niczego ci nie bronię, a i rozumu nie dołożę :)

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 07.09.2015; 20:12

Steven Weinberg „ Religia stanowi obrazę dla ludzkiej godności. Gdyby jej nie było, mielibyśmy dobrych łudzi robiących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących zło. Tylko religia może sprawić, że dobrzy ludzie robią złe rzeczy „

Weinberg mówił o religiach zawładniętych przez instytucje kościelne , nie o tej religijności którą mamy naturalnie w sobie. Ta nad nikim się nie wywyższa, nikogo nie krzywdzi, nie boi się inności i nowości. Po prostu jest im uskrzydla.

Wolter „Ci którzy zmuszają cię do uwierzenia w absurdy, mogą cię zmusić do popełniania nikczemności” Uważajcie jakie absurdy łykacie.

Blaise Pascal „ Ludzie nigdy z takim przekonaniem i z taką radością nie czynią zła, jak wówczas gdy to czynią z pobudek religijnych „
np. Rwanda z udziałem KK, z polskimi misjonarzami na czele min. abp Hoser, który straszy dzisiaj islamem, co robił w Rwandzie !!
Starczy odwagi na fakty, na prawdę, bojownicy ?

Franio91

Miasto

Postów: 693

Data: 07.09.2015; 20:22

gaba_ a twój ptasi móżdżek co ci podpowiada ? przygarnąć islama i dać se urżnąć łeb czy olać islama i żyć spokojnie ? , wiesz do czego u nich służy kobieta .

PapaSmurf

Zabrzeg

Postów: 961

Data: 07.09.2015; 20:30

Franio - trafiłeś w sedno, może gabie właśnie o to chodzi aby poczuć się kobietą :) W Niemczech imigrantów witały same niemieckie Helgi, zgadnij dlaczego? Niemców jakoś widać nie było.

bercik

czechowice-dziedzice

Postów: 306

Data: 07.09.2015; 21:33

gaba jak przyjdą do ciebie do twojej rodziny zapytają cię czy przechodzisz na islam czy dalej tkwisz w swojej wierze to powiedz im ze masz sumienie , że jesteś miłosierna ciekawe co ci odpowiedzą .Popatrz na materiały filmowe ale nie te w publicznej TV , popatrz na materiały gdzie wypowiadaja się miszkańcy grecji wyspy lesbos , mieszkańcy węgier o tych uchodzcach jak to nie dotrze to pomyśl o swoich bliskich...

DustDevil

Piekło

Postów: 447

Data: 07.09.2015; 21:50

Część druga, kontynuacja artykułu:


1. Ten artykuł był ironiczny


Od samego początku zamysłem artykułu była ironia - sposób wypowiedzi, oparty na celowej niezgodności dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. zdanie: „Polacy komunikują się w pozytywny sposób, a te historie o najgorszym na świecie hejcie głoszą jacyś niedorozwinięci debile” jest przykładem takiego podwójnego dna, w którym z jednej strony piszę o pozytywnej komunikacji Polaków i jednocześnie o tym, że nazywają innych debilami, zaprzeczając więc samemu sobie.

W jakim celu zostało to zrobione? Po pierwsze po to, by pokazać, że większość ludzi nie rozumie problemu uchodźców, bo nie rozumie przekazów płynących z mediów. Nie umie oddzielić faktów od opinii, ironii od powagi, manipulacji ekstremistów od głosu rozsądku. Jest na to potwierdzenie w badaniach: 42% Polaków nie rozumie niemal nic z tego, co czyta, a 35% rozumie niewiele. Tabloidyzacja umysłów łatwostrawną emocjonalną papką, fakt, iż 60% Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki, a 10 milionów nie ma ani jednej w domu, doprowadziła do ogromnego zaniżenia intelektualnych lotów. To społeczeństwo jest na innym poziomie, niż było kilkanaście lat temu, a dzisiejszy magister nie może równać się z tym sprzed kilkunastu lat, bo to inna liga. Okazało się, że tej ironii nie zauważyło wiele osób. A jeśli ktoś nie rozumie tego, co czyta, a mimo to się na ten temat wypowiada, to w jaki sposób może zająć stanowisko w tak ważnej sprawie?

Po drugie, będąc ekstremalnym, sam stałbym się stronniczy - wszak problem pojawia się wtedy, gdy myśli się „ja” zamiast „my”. Skorzystałem więc z przewrotnego zabiegu - opowiedziałem się w treści przeciw uchodźcom, ale argumenty, z których korzystałem zaprzeczały same sobie. Efekt? Niektórzy zwolennicy przyjęcia uchodźców nie mogli się ze mną zgodzić, bo sądzili, że jestem przeciw nim. Część zwolenników niewpuszczania uchodźców też nie mogła się ze mną zgodzić, bo wyczuwali oni ironię. Dzięki temu obie strony zostały zmotywowane do dyskusji, co zmusiło wszystkich do zajęcia stanowiska. To kluczowe, bo w tej sprawie nie ma czarno-białych rozwiązań i jedynie wysłuchanie dwóch stron doprowadzi do adekwatnych rezultatów. Konflikt, który istnieje w tej chwili w Polsce w sprawie uchodźców wynika właśnie z braku wypracowania wspólnego stanowiska i wzajemnych oskarżeń.

Teksty prowokacyjne ze swej natury docierają do większej ilości ludzi, budzą większe emocje, odsłaniają mechanizmy widoczne w reakcjach czytelników. Dzięki temu z jednej strony dają wgląd w matrycę ludzkich zachowań, które zwykle są nieuświadomione, po drugie zaś angażują ludzkie emocje, które powodują, że określone zagadnienie jest zapamiętywane. Prowokacja dla psychologa to jedynie narzędzie, które wykorzystuje w określonym celu. Nigdy nie jest prowokacją dla samej prowokacji.


2. Ten artykuł miał pokazać, że ISIS jest o wiele bliżej, niż myślimy - w nas samych


I to się udało.

Zacznijmy od pierwszej prowokacji. Zostałem w tekstach obrażony czy wyzwany kilkaset razy. Okazałem się być „debilem”, „opłacanym przez telewizję i UE”, „prymitywnym manipulantem”, ludzie za mną podążający to „barany i owce”, stwierdzono, że należy mnie „zamknąć w obozie uchodźców i wysterylizować”, nazwano mnie „wytworem neoliberalnego kapitalizmu w wyglancowanych pantofelkach”, mam też rzekomo „zjebany łeb”, jestem „wypizdrzonym palantem”, a nawet okazało się, że „przeszedłem na islam”. Odkryto me niecne zamiary chęci „kołczowania Arabów”, a to dlatego że „kasa mi się skończyła”, a także zaproponowano „wyjazd z kraju” i „przyjęcie 2 tysięcy terrorystów do siebie” i straszono, że Arabowie przyjdą po moje kobiety i je zgwałcą, a niektórzy mi tego życzyli.

Z jednej strony więc uważamy, że ISIS jest ekstremalne i prymitywne, brzydzimy się tym, jak traktują kobiety i że dekapitują gejów, a gdy jesteśmy postawieni przed murem poglądów innym niż nasze własne, to zachowujemy się dokładnie tak samo, jak oni w kalifacie. Potrafimy w komentarzach na Facebooku chcieć „zajebać pedałów”, a osobę, której nie znamy i jej intencji nie rozumiemy, „chcieć wysterylizować”, czyli zrobić dokładnie to samo, co ekstremiści, których tak się boimy.

Celem prowokacji było pokazanie, że nie trzeba czekać na radykalne poglądy ekstremistów. Oni już tu są. Nazywają się Kowalski i Nowak, są Polakami z krwi i kości i żyją między nami. I gdyby nie było praw, które nie pozwalają im ścinać głów innych (bić, ranić, zabijać), pytanie ilu z nich „zajebałoby”, „wysłało na Księżyc” tych, którzy się z nimi nie zgadzają? Kiedyś zapytano grupę mężczyzn o to czy zdradziliby partnerki, gdyby te nigdy się nie dowiedziały. Ponad 70% powiedziało, że tak.

I tak, jakaś część z nas jest przerażająco ekstremalna i nie różni się poglądami od tych, których się tak boi. A dlaczego? Bo widzi w nich samych siebie. W psychologii nazywa się to projekcją.


3. Ten artykuł miał pokazać, że bazujemy na stereotypach i zniekształconych generalizacjach


Drugą prowokacją była chęć wywołania do tablicy stereotypowych poglądów. W komentarzach dotyczących muzułmanów pojawiły się takie wyrażenia, jak: „kozojebcy", „dewianci”, „dziadostwo”, „żebraki i złodzieje”, którzy „mają po kilka nałożnic i co 9 miesięcy się podwajają i tak w nieskończoność”, „skurwiele”.

Muzułmanów jest na świecie ponad miliard, stanowią więc 15% populacji świata. Co Polacy wiedzą o nich naprawdę? Jeden z komentujących napisał: „Muzułmanie to naród bardzo stroniący od pracy i rozwoju” - ten człowiek nie ma elementarnej wiedzy i nie odróżnia wyznania od narodu. Takich jest znacznie więcej - nie wiedzą, że nie wszyscy muzułmanie są Arabami (np. Malezyjczycy), że poligamia spotykana jest u nich bardzo sporadycznie, że ilość ekstremistów wśród wszystkich razem jest znikoma. Nie boimy się muzułmanów, ale ekstremistów i dopóki nie nauczymy się odróżniać dewiantów od normalnych ludzi, będziemy nakładać łatki i na podstawie takich zniekształceń oceniać. W psychologii komunikacji nazywa się to zniekształceniem poznawczym i generalizacją.

Co więc wykazały komentarze? Polacy nie mają elementarnej wiedzy dotyczącej muzułmanów. Co należałoby z tym zrobić? Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja - oni nas o sobie, a my ich o nas. Boimy się tego, czego nie znamy, a ze względu na wcześniejszy ustrój, komunizm skutecznie wyrugował międzynarodowość polską, z której słynęliśmy jeszcze przed wojną.


4. Ten artykuł miał zmotywować do racjonalnej dyskusji


Między oczywistymi głosami oburzenia i hejtu, pojawiły się też głosy rozsądku. Kilkanaście komentarzy opierało się o zdroworozsądkowe podejście i słusznie zauważało kilka ważnych faktów, czyli:
- Polacy potrafią żyć za pan brat z muzułmanami (Podlasie)
- Europa Zachodnia ma problem z nieasymilującymi się muzułmanami (np. Szwecja)
- Europa Zachodnia w niektórych kontekstach odniosła fiasko swoją polityką imigracyjną (getta we Francji)
- uchodźców należy zintegrować poprzez edukację języka i naukę zawodu
- niektórzy uchodźcy wykorzystują szczodry socjal rządów europejskich na swoją korzyść
- ta fala uchodźców nie jest ostatnią i będą kolejne
- za problem na Bliskim Wschodzie w dużej mierze odpowiedzialne są światowe mocarstwa
- nie mamy dalekosiężnej strategii jak sobie z tym problemem poradzić
- podejście mężczyzn z tamtych rejonów do kobiet jest w tej kulturze nieakceptowalne lub niezgodne z prawem

Każdy z tych argumentów powinien być brany pod uwagę jeśli jest racjonalny, oparty na faktach i przedstawiony w celu znalezienia konstruktywnego rozwiązania. Wówczas zbiera się je wszystkie razem, sadza przy jednym stole przeciwników i zwolenników i szuka najlepszych możliwości. To jest mądre, zgodne, ma przyszłość i nie umniejsza nikomu.

Kwestia uchodźców jest złożona i wymaga działań na wielu poziomach. Potrzebujemy przeciwników i zwolenników współpracujących ze sobą. Tych głosów rozsądku było jednak bardzo mało. Dlaczego? Bo większość ludzi nie rozumie problemu uchodźców, kieruje się emocjonalnością, a nie zdrowym rozsądkiem, nie ma własnego zdania. Propozycje: „Weź wszystkich pod swój dach” albo pokazywanie zdjęć osób ścinających głowę jako argumentu o tym, „jak źli są ci ludzie” są nieracjonalne.

I jak to tradycyjnie już w kontrowersyjnych tematach bywa, tworzą się dwa obozy. Czyż nie przypomina to starej, jak świat, dysputy między PIS-em a PO? Katotalibami i lemingami? Czyż nie jest to kolejny przejaw wojny polsko - polskiej, czyli naszej narodowej cechy, w której nie umiemy ze sobą rozmawiać, stawiać wyżej „my” niż „ja” i „ty”? Przekonania, że „jeśli się ze mną nie zgadzasz, to się mylisz”? Spośród tej nienawistnej chmury lęku przed nieznanym należy wyłonić te głosy rozsądku i na nich budować rozwiązania. Być za, być przeciw, być w polskich realiach, być w europejskich i światowych realiach, korzystać z dobrych i złych doświadczeń Europy Zachodniej.


5. Jesteśmy hipokrytami


Bierzemy ogromną ilość pieniędzy z Unii Europejskiej, ale nie chcemy partycypować w kosztach. Nazywamy muzułmanów „kozojebcami”, ale tureckiego kebaba u Ahmeda chętnie zjemy. Boimy się gwałcenia przez nich naszych kobiet, ale do Egiptu na wakacje pojedziemy z całą rodziną. Uważamy, że są ekstremistami, ale potrafimy tworzyć profile o popełniającym samobójstwo chłopcu z komentarzami „dobrze, że zdechł”. Twierdzimy, że to złodzieje, a według Euler Hermes 80% polskich pracowników okrada firmy, dla których pracuje. Obawiamy się multi-kulti, ale mamy w domu japoński telewizor, w garażu niemiecki samochód, w szafce chińską herbatę, a w kieszeni amerykański telefon. Jeździmy masowo do pracy zagranicę w setkach tysięcy, a nie chcemy tutaj kilku tysięcy. W ciągu ostatnich 200 lat byliśmy uchodźcami w bardzo wielu miejscach na świecie, a dziś o tym nie chcemy pamiętać.

Jesteśmy hipokrytami.


6. Nie rozumiemy, że multi-kulti jest nieuchronne


Świat przyszłości nie będzie znał granic ani narodów, bo się w pełni zjednoczy. Pokolenia polskich dzieci urodzonych w UK to bardziej Brylacy (British + Polak) niż Polacy, w niektórych miastach mieszka więcej obcokrajowców niż Anglików, a Latynosi z amerykańskim podejściem do życia zdominowali południe Stanów Zjednoczonych. Ta synergia związana jest ze wzrostem poziomu świadomości ludzi na świecie, Internetem nieznającym granic, łatwością podróżowania, coraz szerzej otwieranymi granicami, wzrastającą anglicyzacją języków narodowych. Proces powstawania Obywatela Świata jest nie do uniknięcia. I jest potrzebny - Polakom również. Dopóki nie zobaczymy i nie nauczymy się latynoskiej życzliwości, niemieckiej precyzyjności, angielskiego dżentelmeństwa, amerykańskiego optymizmu, to nasze cienie narodowe - zawiść, lęk przed nieznanym, nieufność, kombinatorstwo, hejting, będą dalej sterowały naszym życiem.


7. Potrzeba znalezienia rozwiązania


Przeciwnicy i zwolennicy określonych rozwiązań w sprawie uchodźców tracą energię na udowadnianie swych racji nie widząc, że problem nie leży już w dylemacie: wpuścić uchodźców do Europy czy nie wpuścić, bo to się już dzieje. Emigranci czy uchodźcy będą próbować dostać się do Europy przysłowiowymi drzwiami i oknami. Zawsze znajdą sposób na to, by się do niej dostać, bo tam albo ktoś ich zabija, albo nie mają warunków ekonomicznych do życia. Więc Europa multi-kulti to nie jest dylemat przyszłości, ale fakt. Ten proces się już dokonuje i żadne siłowe rozwiązanie go długoterminowo nie powstrzyma. Należy przenieść ciężar kreatywności na to, co zrobić wobec tego zjawiska. Jak się zachować, jak wzajemnie się edukować.

- pokazać Polakom zalety związanego z ich przybywaniem do kraju (np. ekonomiczne)
- edukować Polaków w sposób, który zindywidualizuje emigranta/uchodźcę, pokaże go jako sąsiada i zniweluje niesłuszne stereotypy, traktujące ich wszystkich jako potencjalnych terrorystów
- edukować emigrantów, by stali się europejskimi obywatelami akceptującymi zasady życia w tym jakże specyficznym społeczeństwie
- poszukać metod, które sprawią, że obcokrajowcy będą chcieli tu zostać i pracować, wychowywać dzieci, a nie wyjadą za dwa lata do Niemiec
- wyciągnąć wnioski z wszystkich katastrofalnych błędów, które zrobiono wcześniej, np. we Francji - gdzie stworzyły się getta stale wykluczonych emigrantów, w których to enklawach np. bezrobocie stało się dziedziczne

Fakt skakania sobie do gardeł przeciwników i zwolenników to ekstremalne zachowania poniżające możliwości dyskursu cywilizowanych Europejczyków. Wewnętrzne walki doprowadzą do tego, że kiedy się już pojawią emigranci/uchodźcy, to jako nacja będziemy na nich kompletnie nieprzygotowani, co spowoduje że popełnimy wszystkie te same błędy, które już w Europie popełniono.

źródło: natemat.pl
link: http://tiny.pl/gmqpx

PapaSmurf

Zabrzeg

Postów: 961

Data: 07.09.2015; 22:14

DustDevil - widzę że przykładasz się do pracy, mocodawcy będą hojni :)

twój cytat:

- wyciągnąć wnioski z wszystkich katastrofalnych błędów, które zrobiono wcześniej, np. we Francji - gdzie stworzyły się getta stale wykluczonych emigrantów, w których to enklawach np. bezrobocie stało się dziedziczne.

Oczywiście że we Francji się nie udało, tylko dzięki twoim bezcennym radom uda się na zielonej wyspie?
Jeśli w Polsce będzie tak jak w Francji to powiesz SORRY TAKI KLIMAT ?
W naszym kraju jest już dość wykluczonych, pojedź na ścianę wschodnią to zobaczysz wykluczonych.
Zapomniałem że pewnie wczasy spędzasz w krajach arabskich !

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3528

Data: 07.09.2015; 22:50

Dust!
Jak widzisz powyżej, nic to nie da. Największą bolączką naszych czasów jest dostęp do internetu prymitywów. Mogą hejtować, absolutnie nie rozumiejąc, że sami siebie hejtują.
Ave prymitywy!

919

****

Postów: 2284

Data: 08.09.2015; 00:14

"Proces powstawania Obywatela Świata jest nie do uniknięcia."
Z woli bożej, syndrom paniki nie pomoże.
Nawet Hoser zapowiada, że Caritas z programów państwowych, hmm... pomoże. Mamy nowy, stary problem.Po co walczyć z nieuniknionymi procesami,kiedy można przy okazji dobrze zarobić.
Widzicie chłopaki , jakie to wszystko banalne ? W ostateczności nawet "sumienia" z grobowca ekshumowano, a wy, sieroty flaki wypruwacie.Na oczy uchodźca nie zobaczycie, Caritas solidnie się nimi zajmie, jak zwykle.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 08.09.2015; 08:01

co brakuje wam kasy .
UE płaci za każdego uchodźcę ,
a amerykanie żeby uciekali z tamtych regionów .
czemu amerykanie nie biorą uchodźców .

a tak na poważnie to żaden uchodźca nie chce zostać
w Polsce .To po co my ich chcemy .

rojal

Czechowice- Dz

Postów: 624

Data: 08.09.2015; 09:30

Zamykając temat z mojej strony aby nie wyjść na wrednego katola chciałbym zapytać:
-Dla czego uchodźców nie przyjmuje bogata Arabia Saudyjska(sunnicka) lub (szyicki ) Iran?
-Jako osoba ,która sceptycznie odnosi się do osiedlania imigrantów nie mam nic przeciwko pomocy rodzinom z dziećmi oraz sierotom , ale krew mnie zalewa jak przyjeżdżają młode byczki w sile wieku i demonstrują,że im się należy ,że chcą do Niemiec.
Prawdziwi potrzebujący zostali nadal w Syrii i w obozach przejściowych w Libanie.
Cameron (jestem pełen podziwu dla gościa) chce właśnie zasiedlić takimi ludźmi Wielką Brytanię).
Większość tych "anty "pewnie nie ma nic przeciwko pomocy tym ludziom ,ale patrzą w przyszłość ,że ich miasto może się zamienić w taki mały Paryż czy Birmingham.
A co do Papieża to słusznie nakazał każdej plebani okazanie pomocy przybyszom ,bo tylko naprawdę potrzebujący zgłoszą się po taką pomoc.
Z gabą zgadzam się,że każda forma religijnego fanatyzmu jest zła, lecz mam obawy ,że ta ta islamska jest groźniejsza...

919

****

Postów: 2284

Data: 08.09.2015; 09:36

Nikt nie chce wojny, głodu, konieczności opuszczania własnego domu.Pytasz po co w ludziach istnieje odruch solidarności i współczucia i skoro Ameryka to bestia, dlaczego Europa ?
To zdumiewające, że w narodzie który tyle przeszedł w swojej historii są takie pytania.

919

****

Postów: 2284

Data: 08.09.2015; 10:00

Islamska religia jest groźniejsza,ale oni uciekają przed swoimi fanatykami.Chrześcijaństwo jeszcze nie tak dawno niczym w bestialstwie nie ustępowało dzisiejszemu islamowi.Szybciej przeszliśmy ewolucje sumienia, moralności, jak widać nie wszyscy jednakowo.

bercik

czechowice-dziedzice

Postów: 306

Data: 08.09.2015; 10:13

919 jedź na grecką wyspę lesbos gdzie mieszkańcy boją się wyjść z domu do pracy , boją sie posyłać dzieci do szkoły bo imigrantów jest więcej niż ich samych , gdzie imigranci chodzą po ulicach jak u siebie , jedź tam i powiedz mieszkańcom że są fanatykami religijnymi ... i tak dla twojej informacji jeśli dojdzie do takiej sytuacji że życie mojej rodziny będzie zagrożone ze strony uchodzcy , islamu czy czegokolwiek to w dupie będę miał sumienie i i jak to nazywasz moralność , uwierz mi że gdy przyjdzie ci stanąć w obliczu takiego zagrożenia to twoje wartości również przejdą weryfikacje ...

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 555

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275