Prezentacja klubowicza

AntySocjal

Taka tam dziura

W klubie od: 02.08.2012
Ilość komentarzy: 21
Ilość postów: 153
Ilość wyświetleń: 48923

Formularz kontaktowy


Komentarze (21)

AntySocjal

Do wszystkich maruderów.
Pensja podlega prawu popytu i podaży, tak jak każdy towar.
Im więcej "dobra" na rynku tym jego cena jest niższa.
Chcesz zarabiać dużo, zaoferuj firmie coś czego jest mało na rynku.

Dlaczego jak kupicie taniej bułkę to się cieszycie?
Jak firma znajdzie taniego pracownika to wyzyskiwacz i kapitalista?

Skoro takie kokosy się na firmie trzepie to pokażcie na co was stać.
Załóżcie firmę, zatrudnijcie kilku ludzi a później się zacznijcie użerać się ze skarbówką, pracownikami i setką idiotycznych urzędów i zmieniającymi się co kwartał przepisami.
Poznacie ile naprawdę wynoszą podatki i ile z pensji zabiera państwo.


Do tych którzy twierdzą jak to centrum handlowe zabije sklepy na mieście. Pociesze was, w tym mieście nie ma co zabijać.
Dzisiaj byłem w centrum przejść się po okolicy, z otwartych lokali naliczyłem dwie pizzerie, kebaba i sklep z alkoholem.
Po 17 sklepy są pozamykane, Ci którzy pójdą na zakupy do tego centrum, teraz jeżdżą do Bielska.

Ja się cieszę, że to centrum powstaje.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

do Gość: gosc
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
x nie napisał że motocyklista miał jechać 30 km/h tylko o różnicy prędkości.

Zakładając że Panda jechała 70 km/h to ile musiał mieć motocyklista, że musiał gwałtownie hamować?

Jedynym pozytywnym aspektem rozkopanych ulic w Zabrzegu jest brak idiotów na szlifierkach, którzy urządzali sobie wyścigi. Jak bardzo trzeba mieć nasrane we łbie aby na ulicy gdzie chodzą ludzie i zwierzęta urządzać sobie wyścigi, nawracać na skrzyżowaniu i w drugą stronę.

Śmieszą mnie akcje "patrz w lusterka" dlaczego ja jako kierowca mam brać pełną odpowiedzialność za idiotę na ścigaczu, która nie jednokrotnie przekracza dwa razy dopuszczalną prędkość?

Fizyki nie oszukacie.
przy prędkości 100 km/h w przeciągu sekundy pojazd pokonuje prawie 30 metrów.
Wystarczy, że w momencie rozpoczęcia wyprzedzania motocyklista jest na prawym pasie za innym samochodem, to w momencie gdy ja wyjadę na lewy pas to on jest na wysokości moich drzwi. Cały czas w lusterko się nie mogę patrzeć.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Kto w tej sytuacji jest winny?
Władz która nie przebudowała skrzyżowania lub nie postanowiła barierki?
Kierowca, który zna przejazd i widzi warunki na drodze?
Czy naprawdę kierowcy tam nie myślą? Na skrzyżowaniu na którym przejazd na suchej nawierzchni jest wyzwaniem, jechać w taką pogodę?
Ślisko, śnieg, ale nie przejadę.

Oczywiście zaraz mnie krzykacze zawrzeszczą, że światła, bariera, że władza do dupy.
Ile było tam wypadków? Może chwilę pomyśleć, nadłożyć trochę drogi i nie mieć wypadku?

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Gmina wczoraj ogłosiła rozstrzygnięcie przetargu "Zakup oprogramowania - Gospodarka odpadami" z dnia 2013-02-15.
Kwota to prawie 47 tyś.
Wiecie dlaczego tyle musicie płacić za wywóz śmieci.
Jestem ciekaw na jakim oprogramowaniu działają firmy, które aktualnie odbierają śmieci?

Kryterium jak zawsze była cena.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Witajcie w Państwie socjalistycznym.
Władza zdecydowała, władza wydała dekret, a ty szary obywatelu morda w kubeł i płać.
Czy ktoś jeszcze na tym forum ma wątpliwości w jakim systemie żyjemy?

Dlaczego mam płacić za przyłącze?
Dlaczego mam płacić od ilości zużytej wody?
Mam duży ogród, który muszę nawadniać (drzew z niego nie mogę wyciąć bez zgody jaśnie panie biurwy). Ilość wody zużytej ma się nijak do ilości ścieków.

Jak zawsze pod przykrywką ekologii wydaje się zbędne fundusze i nakłada nowe podatki.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Oto działanie państwa socjalistycznego w praktyce.
Gdy dany towar ma różne stawki VAT i akcyzy to ludzie zaczynają kombinować.
Alkohol i olej opałowy mają różne stawki, mimo że to ten sam towar.
A później płacz, że ludzie zaczynają spożywać różne wynalazki i jeździć na oleju opałowym.
Koszt wytworzenie litra spirytusu to około 2 zł, czyli litr wódki to około 1zł.
A teraz zobaczcie ile kosztuje list wódki w sklepie i kto zarabia na tym najwięcej.
Gdyby obniżyć złodziejskie podatki, to Ci ludzi by żyli.
Nie musieli by pić denaturatu albo wódki z meliny, mogli by iść normalnie do sklepu po przebadany alkohol.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@arturtt9
Kandydaci to pewnie są.
Pytanie jest czy znajdą się ludzie gotowi ich poprzeć, finansowo i organizacyjnie.
Niestety ustawa o wyborach jest koszmarna i samemu się nie da wystartować.
Do tego pytanie czy są w Czechowicach ludzie gotowi na zmiany?
Pytanie czy potrzebujemy kolejnego burmistrza który będzie rozdawał nie swoją kasę i zadłużał na potęgę gminę?
Nie, to super, tylko patrząc na mentalność ludzi w Polsce, gdzie każda kolejna władza ma dać, ja był chciał aby przy władzy byli ludzie, którzy powiedzą "my wam nie zabierzemy" wtedy nie będzie trzeba dawać.
Jesteście na to gotowi? Jeśli tak to można pomyśleć o zmianie władzy.
Bez tego przyjdzie kolejny burmistrz i będzie robił dokładnie to samo co obecny.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Jakie dotacje?
Nazwijmy rzeczy po imieniu, to się nazywa paserstwo.
Jak nazwiesz sytuację gdy ktoś Cię okradnie i rozda nie swoje pieniądze, on wychodzi na bohatera, a ty?

"kasa na sport to kasa na sport"
Na tym forum ludzie uwielbiają płakać, jak mają źle bo ich wstrętny prywaciarz okrada.
Ja nie chcę aby ktokolwiek zabierał moje pieniądze i rozdawał je innym. I im wcześniej sobie uświadomicie, że UE, rząd, miasto itp nie biorą pieniędzy z nieba, tylko z waszych portfeli. Efektem tego są podatki rzędu 80% a banda lemingów się cieszy z dotacji, no ręce opadają.

Skoro "władza" musi dopłacać do jakiegoś celu/inwestycji to znaczy że jest to towar którego nikt nie chce kupić. Gdyby chciał to by się sam sfinansował.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Czekajcie.
Miasto ma kilka milionów długu, a urząd rozdaje nagrody.
Za co? Dlaczego płaci się za wyniki sportowe?
To może zaczniemy płacić ludziom:
- pracującym przy taśmie za najwięcej wykonanych elementów
- kasjerką za największą ilość obsłużonych klientów
- itp itd

Skoro chcą to robić zawodowo to powinni się sami z tego utrzymać.
Jeśli nie potrafią to niech poszukają sobie innej pracy.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@Gość: racjonalny
Jak zaczynasz innych krytykować to może jakieś argumenty.

Policzmy
Basen w Czechowicach ma wymiary 25x15 i głębokość średnią +/- 1,5,
czyli jego pojemność to około 470m3,

Rozumiem, że zbiornik ma być na potrzeby wodny pitnej, ale niech nikt nie wierzy, że w czasie powodzi cokolwiek pomoże.

Może nie pamiętacie, ale znalazłem zdjęcia zdjęcia rzeki Biała.
http://bielskobb.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?503800

Powiedz racjonalny w jakim czasie ten "zbiornik retencyjny" się napełni?

Dla przypomnienia, jeśli chodzi o poziomy opadów
http://www.czechowice-dziedzice.pl/www_2.0/index.php?option=com_content&task=view&id=1416&Itemid=93
Przeliczcie na jak długo wystarczy zbiornik przy opadach 50mm

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@Gość: abc...
Musisz zrozumieć, że bez tego co napisałem nie będzie lepiej.
Chcesz mieć mieszkanie to sobie kup, dlaczego inni mają się na nie składać?
Tylko aby je kupić musisz dobrze zarabiać, a nie będziesz dobrze zarabiać gdy większość twojej pensji jest zabierana przez państwo i marnotrawiona.

Rząd chin w momencie kryzysu obniżył podatki, nasz podwyższył. Zobacz kto na tym wyszedł lepiej.

Zobacz na http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera, i odpowiedź sobie dlaczego jest źle i dlaczego mało zarabiasz.
Postaw się na chwilę w miejscu właściciela firmy i masz dylemat.
Rząd podnosi podatki i koszty pracy, zostajesz z produkcją w kraju czy zlecasz ją w chinach.
Okazuje się że taniej jest towar wyprodukować w chinach i do polski sprowadzić niż produkować na miejscu.

Chiny
Wzrost PKB 9,5% (2011)
Ludność poniżej progu ubóstwa 13,4%
Stopa bezrobocia 6,5% (2011)

Polska
Wzrost PKB 3,8% (2011)
Ludność poniżej progu ubóstwa 17,6%(2010)
Stopa bezrobocia 12,4% (2011)

Dalej głosujcie na socjalistów pokroju PIS, PO, SLD, RPP i gdy wszyscy przedsiębiorcy wyjadą z tego padołu łez, to wy zaczniecie płakać, gdy nie będzie już kogo opodatkować.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Uroki prowadzenia biznesu w Polsce.

http://www.youtube.com/watch?v=-ElUoOq3TnM#!

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@Gość: abc...
Niestety nie wygrałaś.
18% to mniej więcej zostaje w twojej kieszenie.

Spójrz na moje wcześniejsze obliczenia.
Zróbmy proste obliczenia przy 3 tyś netto.
Tyle kosztujesz pracodawce 5078,89 zł

Na dzień dobry oddajesz US i ZUS (tak to też podatek) około 40%,
Zakładając, że wydajesz wszystko co zarobisz oddajesz w podatku VAT uśredniając 20%
Czyli de facto za towar zapłacisz 2400 a 600 zgarnie rząd.
I teraz zaczyna się zabawa której do końca nie da się obliczyć.
Istnieje masa podatków i innych złodziejskich opłat nakładanych na firmy, a na prawdę podatki te płaci konsument.
np: Elektronika, cło 5%
akcyza i opłaty paliwowe, podatków w paliwie jest ponad 100% kwoty hurtowej. Tak paliwo mogłoby być tańsze o połowę gdy nie wysokość podatków narzucone UE.
inne: opłaty od środków transportu, koszty biurokracji (ZUS, US, PIP i inne pasożyty)

Sam ZUS, dochodowy i VAT kradnie Ci z pensji ponad 50%

Rzeczywista kwota opodatkowania pensji to około 82-85%.

Dalej twierdzicie, że źli nie dobrzy prywaciarze was okradają? To może czas wyłączyć telewizor i zacząć samodzielnie myśleć.

Jeśli polityk wam obieca, że coś wam da, to patrzcie mu na druga rękę, bo pewnie sięga do waszej kieszeni.

A jak ktoś twierdzi, że prywaciarz jest zły to założenie firmy trwa jeden dzień.
Jak po roku odbijecie się od US, ZUS, UM a nie daj będziecie mieli pracownika to zmienicie zdanie, kto jest zły w tej grze.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@Gość: abc...
No właśnie się zastanawiałem, na przyszłość się poprawię.
Może zadam pytanie, co zrobiłaś aby podnieść swoją wypłatę?

Dlaczego głosujecie na ludzi, którzy wam obiecują złote góry.
Czy naprawdę nie widać, że aby komuś dać należy innemu ukraść.
I to Ci ludzie są winni waszej niskiej pensji, ponieważ podatki nakładane na ludzi powodują, że pensja musi spaść.

Pytanie, ile płacisz podatków procentowo?

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@Gość: abc..., @arturtt9
No to panowie skoro na rynku jest taka sytuacja, że jest masa dobrych pracowników źle opłacanych pracowników, którzy z chęcią zmienią pracę w zamian za wyższa pensję.
Na co czekacie, zakładajcie zakłady pracy dajcie pensję 3 tyś na rękę i zaczynajcie produkować.
A potem obudzicie się z ręką w nocniku jak się okaże, ze aby dać komuś tyle musicie mu naprawdę dać
Netto : 3000,64
Brutto: 4211,00
Koszt pracodawcy: 867,89
Razem: 5078,89 (tyle kosztuje pracodawcę pracownik, który dostaje 3000 netto)

inny przykład
Netto: 1111,86
Brutto: 1500
Koszt pracodawcy: 309,15
Razem:1809,15

Nie wspominając masę innych podatków i złodziejskich opłat nakładanych od gminy po rząd.
Źródło waszej biedy jest nie w marketach i centrach handlowych tylko w chorych podatkach i złym prawie.

Może mi powiecie dlaczego związki zawodowe nie założą swoich firm?
Tylko pasożytują na innych. Skoro pracownik za mało zarabia a oni wiedzą, że może więcej. Nic prostszego zakładasz swoją firmę dajesz wyższą pensję i zgarniasz całą załogę.

Pisaliście o godnej pensji, podacie mi jej wysokość?

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@mały przedsiębiorca
A właściciele może pomyślą żeby otworzyć sklep dłużej niż do 17?
Pomyśl kończę pracę o 16 zanim przyjadę do domu jest około 16:30, zjem obiad i zabieram rodzinę aby kupić dziecku buty, jaki mam wybór po 17?
I tak większość ludzi jeździ do bielska na zakupy.
Pisałem już pod innym artykułami, skoro właściciel się boi utraty klientów, to w CH są jeszcze wolne lokale. Możecie tam otworzyć swoje sklepy.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Posłuchajcie jak się powinno kierować gminą
http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=1807

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Wracając do tematu.
Tak wyglądają kilku letnie mieszkania socjalne.
http://korespondent.pl/news/9740/jak-wygladaja-mieszkania-socjalne/
Prawda jest taka, że większość tych ludzi nie zasługuje na pomoc.
Jak na coś nie zapieprzasz to się tego nie szanuje.

Dostali za darmo. Sprzedadzą co się da, resztę zniszczą. A później lament bo żyją w syfie.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@ja
Tak, źli zagraniczni inwestorzy.
Może niech lokalni sprzedawcy pomyślą i zajdą z cenami i zmienią godziny otwarcia.
Wybacz ale nie będę brał urlopu po to aby kupić coś u lokalnego sprzedawcy.
Po 17 na ulicach psy dupami szczekają. Wszystko pozamykane.
Jeśli chcesz w nowym centrum są jeszcze wolne miejsca najmu.
Zadzwoń, dowiedz się o warunki, a następnie pochwal się jaki interes zamierzasz tam otworzyć. Jak będziesz miał atrakcyjną ofertę chętni u Ciebie kupię.

Idąc twoim tokiem rozumowania, "Prawdziwi" Polacy nie powinni pracować w oddziałach firm zagranicznych. Nabijasz kasę jak to powiedziałeś niemiaszkowi albo innemu obywatelowi świata.
Masz wyjście albo obrazić się na świat, albo ruszyć tyłek sprzed telewizora i coś z sobą zrobić.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

Hmm co powinni zrobić.
To co wszyscy którzy mają prace. Zacząć się starać.
Większość ludzi uważa, że za sam fakt istnienia należy im się pensja.
Za jak na warunki polskie zarabiam całkiem dobrze, ale ta pensja nie bierze się z kosmosu.
Jak dzieciaki idą spać siadam do komputera i się uczę nowych rzeczy.
Na rynku istnieje cała masa różnych szkoleń, ale nie, po co się męczyć.
Lepiej niech Państwo da, tylko nikt się nie zastanowi skąd ta kasa pochodzi.
Aby jednemu dać, drugiemu należy zabrać.

zobacz komentowany news »

AntySocjal

@Gaba
Typowa Przedstawicielka lewicy, gdy brak argumentów zaczynamy inwektywy. Brawo

A tera sprostowanie.
1. Czy ja pisałem o zabieraniu pieniędzy firmą? Czy ciężko jest zrozumieć kilka zdań.
Podatki płacą ludzi. Tylko i wyłącznie. Mimo tego co wam rząd wmawia firmy nie płacą podatków, płacą je ludzie stojący za firmą, właściciel i pracownicy.
Więc aby komuś dać najpierw trzeba innemu zabrać.

2. Nie ma czegoś takiego jak środki publiczne. Są tylko środki które zostały zabrane pod przymusem (spróbuj nie zapłacić podatku). Im więcej państwo zabierze w podatkach tym więcej ma. Tak że to coś co ty nazywasz dobrze wydanymi środkami publicznymi ja nazywam marnotrawstwem. Może ja bym ten pieniądze wydał inaczej, a tak z moich podatków komuś się dotuje kolektory słoneczne.

3. "Promieni słonecznych, wiatru, wody, biogazu nie trzeba produkować ," ]
Tia. Tylko jakbyś nie zauważyła to nie jesteśmy w stanie zaspokoić 100% potrzeb tymi środkami, i tak będzie trzeba postawić elektrownie konwencjonalną na wypadek braku wiatru, chmur, suszy itp itd.

4. "go ryzykownie wydobywać i odpadów z tego utylizować. "
HAHAHAHAHA, dobre a teraz zobacz co znajduje się w urządzeniach produkujących energia z źródeł odnawialnych, i ja to obciąża środowisko.
10 letni golf jest mniej szkodliwy dla środowiska niż super hiper samochodziki hybrydowe lub elektryczne w którym, za 5 lat należy wymienić akumulator.
I hasło zerowa emisja CO2 jest bzdurna, prąd nie bierze się z niczego.

5. "Cała Europa usłana jest kolektorami i fotowoltaniką na przemysłową skale."
Pewnie że jest, tylko jest jeden mały haczyk.
Rządy zagwarantowały kupno tej energii po cenie wyższej niż z elektrowni konwencjonalnej. I teraz informacja z Czech, okazało się że super elektrownie oddają najwięcej energii do sieci w nocy. Jeszcze nie zapaliła Ci się lampka ostrzegawcza, elektrownia słoneczna wytwarza prąd w nocy!. Tak elektrownia kupowała energie z tradycyjnej elektrowni (w nocy są nadwyżki mocy) i oddawała ja z powrotem zarabiając na różnicy cen. Energia odnawialna w praktyce.

6. "energii słonecznej nikt mi już nie będzie reglamentował i koszty co trzy miesiące podnosił. "
Oj żebyś się nie zdziwiła. Przy budowie domu interesowałem się ogniwami fotowoltanicznymi i do twojej informacji masz zapłacić akcyzę od wykorzystanej energii elektrycznej. Tak że płaci się podatek od słońca.

I jeśli ta energia odnawialna jest taka super hiper fajna to po co dotacje.
No i tu zaczyna się zabawa w politykę.

Do tego jak ktoś chce to niech montuje, ale za własne pieniądze.

zobacz komentowany news »

  • Strona
  • 1
  • z
  • 1

Powrót

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275