Prezentacja klubowicza

Ywik

Czechowice-Dziedzice

W klubie od: 25.09.2008
Ilość komentarzy: 5
Ilość postów: 12
Ilość wyświetleń: 4843

Formularz kontaktowy


Komentarze (5)

Ywik

Drogi nowy-nicku zapewniam, że przeczytałam wszystko bardzo dokładnie i celowo nie wkleiłam całej "regułki" żeby pozwolić Ci dojrzeć w tai-chi również formę ćwiczeń fizycznych dla ciała a nie tylko taoizm. Ale widać Ty nie lubisz podejścia obiektywnego, tylko czepiasz się subiektywnych aspektów. Twoja wola, Twój wybór.

Ja się nadal upieram, że każda forma ruchu, rekreacji, wyjścia z domu i zrobienia czegoś dla swojego ciała jest dobra i nie oznacza, że ktoś zmieni wiarę i swoje poglądy.

Czy ćwiczenie jogi powoduje, że ktoś stanie się wyznawcą hinduizmu czy buddyzmu.
Joga to filozofia tak jak tai-chi ale to również zestaw ćwiczeń tzw. asan, które pozwalają ciału stać się bardziej elastycznym, sprawnym itd.
Ja osobiście ćwiczę jogę, uważam to za świetną formę aktywności fizycznej, mająca fantastyczny wpływ na moje ciało i czy przez to zmieniłam wiarę.
Nadal jestem praktykującą katoliczką.
A do jogi i tai-chi zachęcam wszystkich.

zobacz komentowany news »

Ywik

Tai chi to system opracowanych w XI wieku w Chinach harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego. To doskonałe narzędzie do poprawy zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Regularna praktyka uczyni Cię pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym i młodszym. Regularne ćwiczenie może przynieść szeroki zakres korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Taoistycznego Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu.

To tyle z teorii specjalnie dla nowego-nicka. Ponadto nowy-nicku mogłeś wczoraj przyjść na warsztaty do klubu TKKG na ul. Tetmajera i przedyskutować Twoje wątpliwości z osobą prowadzącą zajęcia tai-chi, sprawdzić jak to faktycznie wygląda.

Zaznaczam, że te zajęcia bardzo się podobały, było mnóstwo osób ćwiczących i wszystkie były zachwycone.

Warto wpierw coś poznać dogłębnie w teorii i w praktyce, a dopiero potem zabierać głos w dyskusji (to tak na przyszłość).

Wszystko co jest korzystne dla zdrowia, samopoczucia, redukuje stres, pozwala odprężyć się warto na pewno przynajmniej spróbować poćwiczyć, a nie z góry negować.

zobacz komentowany news »

Ywik

Witam,
Zajęcia będą się odbywały również z Panią Elą od 15 września.

Zabawy psychoruchowe wg metody Weroniki Sherborne "Radosny ruch przy muzyce" - zajęcia dla dzieci w wieku 2,5-7 lat - w każdy poniedziałek o godz. 17.00 w klubie na ul. Tetmajera 14a oraz w piątek o godz. 17.00 a terenie krytej pływalni MOSIR

zobacz komentowany news »

Ywik

Zajęcia z dziećmi są tylko o godz. 16.30.

Od godz. 17.30 rozpczynają się pozostałe zajęcia dla dorosłych
(17.30 - step aerobik, 18.30 - Latino solo, 19.30 - taniec brzucha)

zobacz komentowany news »

Ywik

Wstęp jest bezpłatny!!!

Byłam na wszystkich maratonach fitness organizowanych przez ten klub, każdy był fantastyczną zabawą, dostarczał niezapomnianych wrażeń i pozwalał na solidne "poćwiczenie" sobie, dlatego gorąco polecam i zachęcam do wzięcia udziału również w tym!

zobacz komentowany news »

  • Strona
  • 1
  • z
  • 1

Powrót

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 558

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275