Prezentacja klubowicza


Konto zostało usunięte

Formularz kontaktowy


Komentarze (20)

Lusesita

Jeszcze jedno - jak czytam wypowiedź Burmistrza, który postrzega strategię jako instrument pozyskiwania środków z UE i innych źródeł to mam przed oczami Strategię Rozwoju Buczkowic.

Władze bardzo sprytnie przy poszczególnych priorytetach wpisały jako źródło finansowania: inwestor zewnętrzny lub środki UE. Inwestor nie przyjdzie, projekt o środki UE nie przejdzie - trudno, nic się nie stało... my chcieliśmy dobrze...

Czechowice pogrąży otwarcie Starej Kablowni i tego już chyba nic nie zmieni... Już na ul. Kolejowej widać jak upada mały lokalny handel i lokale stoją puste, bo chętnych na otwieranie nowej działalności brak... Ktoś na to zezwolił, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba rzetelnie opracować nową strategię rozwoju.

zobacz komentowany news »

Lusesita

Przede wszystkim, należy do formułowania Strategii podejść KOMPETENTNIE, aby nie pojawiały się w niej takie "kwiatki" jak w poprzedniej jak np. budowa pola golfowego :/

Polecam pozycję książkową naukowca i praktyka, który zna się na rzeczy (o Czechowicach też w niej jest): http://www.matras.pl/szukaj/?query=wspolczesne%20uwarunkowania%20rozwoju%20spoleczno%20gospodarczego&aff=1

Tworzenie strategii rozwoju gminy to nie jest koncert życzeń.... Trzeba kompleksowo podejść do tego.

I najgorsze co można zrobić - zlecić napisanie strategii firmie zewnętrznej... Szkoda pieniędzy na dokument, który nijak będzie miał się do specyfiki gminy.

Analizowałam strategie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich województwa śląskiego, więc wiem jakie bzdury się tam znajdują :/

zobacz komentowany news »

Lusesita

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się tutaj: http://www.dkms.pl/index.php?id=1397#irfaq_1_7d2ef

Ja nie przekazałam żadnej darowizny na rzecz Fundacji przy rejestracji, ale postanowiłam, że co roku 1% podatku będę przekazywała na rzecz tej Fundacji.

Wszystkich, którzy chcą zarejestrować w bazie chciałabym prosić o odpowiedzialną decyzję w tej sprawie. Pamiętajcie, że jak zadzwoni kiedyś telefon z informacją o tym że możecie zostać dawcą to Wasze NIE często może równać się czyjejś śmierci.

Zachęcam wszystkich do odpowiedzialnej rejestracji.

zobacz komentowany news »

Lusesita

Ludzie, trochę logiki. Nie ma czegoś takiego jak darmowe badanie (a badanie trzeba przeprowadzić by być w bazie dawców). Za badanie przy rejestracji płaci Fundacja, a wiadomo jak ze środkami finansowymi w fundacjach.

Dlatego też każdy, kogo na to stać może przekazać darowiznę na rzecz Fundacji, po to by miała środki finansowe na badania. Nie musi to być te ponad 200 zł. Można przekazać nawet 10 zł. Każde pieniądze się liczą.

Rejestracja sama w sobie jest BEZPŁATNA, a Fundacja jedynie prosi o darowizny by mieć środki na badania.

Nikt Was nie wyrzuci gdy przyjdziecie się zarejestrować i nie przekażecie darowizny. Im więcej osób się zarejestruje - tym większa szansa na to, że ktoś dzięki nam będzie żył.

Darowizna to Wasza DOBROWOLNA decyzja, a rejestracja może uratować komuś życie.

zobacz komentowany news »

Lusesita

Większość osób w po cichu wierzyła, że Asia jednak żyje... Że ktoś ją porwał, ale że żyje... A tu tak szokująca wiadomość :( I ten przeklęty drań :( Dożywocie? Z jakiej racji moje podatki mają iść na utrzymanie takiego ścierwa?!?!?! W tym przypadku tylko kara śmierci byłaby sprawiedliwa :(

zobacz komentowany news »

Lusesita

Sen Nocy Letniej, Emigranci, Kot w Butach

zobacz komentowany news »

Lusesita

do Państwowej Wyższej Szkoły Estradowo-Jazzowej w Moskwie

zobacz komentowany news »

Lusesita

do Państwowej Wyższej Szkoły Estradowo-Jazzowej w Moskwie

zobacz komentowany news »

Lusesita

Nagroda za debiut reżyserski

zobacz komentowany news »

Lusesita

Mam pytanko - takie na przyszłość - strażacy przywieźli dziś worki z piachem pod mój blok, bo po dzisiejszej ulewie woda z ulicy znowu wlewała się do bloku; co z tymi workami gdy nie będą już potrzebne i wypogodzi się? Zostają dla nas, czy straż po nie przyjedzie? Może dziwne pytanie, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to jest...

zobacz komentowany news »

Lusesita

Gratuluję i życzę złota w Pekinie :)

zobacz komentowany news »

Lusesita

Gratuluję i życzę złota w Pekinie :)

zobacz komentowany news »

Lusesita

A co z remontami bloków, które nie są położone w centrum?! Każdy ma prawo do mieszkania w estetycznym budynku.

zobacz komentowany news »

Lusesita

"Ballada o Piotrowskim" dzieje się w Nieszawie

zobacz komentowany news »

Lusesita

"Ballada o Piotrowskim" dzieje się w Nieszawie

zobacz komentowany news »

  • Strona
  • 1
  • z
  • 1

Powrót

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 556

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275