Forum

Temat: Zabudowa centrum miasta

Piotrek21

Czechowice-Dziedzice

Postów: 17

Data: 14.02.2016; 03:34

Co myślicie o zabudowie centrum blokami 6-kondygnacji

bok

cz-dz

Postów: 570

Data: 14.02.2016; 10:51

a co mało mamy cztero-piętrowców , czyżby kolejny pomysł developerki ?

ja myślę że to zły pomysł , kto będzie "dymał" na 6 piętro !?

Mike_Tyson

New York

Postów: 285

Data: 14.02.2016; 10:54

"dymał" na 6 piętro !? powiedz że żartujesz. Google.com szukaj winda

Piotrek21

Czechowice-Dziedzice

Postów: 17

Data: 14.02.2016; 17:08

Bloki mają być wciskane w zabudowę domów jedno piętrowych na miejsce starych budynków wykupywanych przez developerów.

bok

cz-dz

Postów: 570

Data: 14.02.2016; 18:47

Mike_Tyson już widzę jak developer stawia taki "mini-blok" i montuje w nim windę z kabiną 6 osobową .... buahahaha

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 14.02.2016; 19:29

A parking dla mieszkańców placu Kauflanda

Piotrek21

Czechowice-Dziedzice

Postów: 17

Data: 15.02.2016; 07:08

Kto by dreptał po auto pod Kaufland od czego są ulice obok domów

Bartezzz

Czechowice Dziedzice

Postów: 136

Data: 15.02.2016; 08:00

Taki blok ma stanąć na Kościuszki 15 (niedaleko kina) do końca przyszłego roku w miejscu opuszczonego domu jednorodzinnego.

Tomasz412

Cz-Dz

Postów: 183

Data: 15.02.2016; 08:58

Niech rudery rozwalają i niech to miasto zacznie jakoś wyglądać, bo na razie przypomina rozsypane w nieładzie klocki Lego.
Ale razem z budową deweloperską niech stawiają również parkingi.
Najlepiej budynek z podziemnym parkingiem.
Przykładem dziadowstwa mieszkańców jest ul. Studencka, gdzie parkują na chodniku i minąć się teraz nie da. A parking mają w środku obok budynku, ale się nie chce bramy otwierać.

Czechowicz...

Czechowice-Dziedzice

Postów: 9

Data: 15.02.2016; 13:35

Koszmar!!Kiedyś Czechowice były ładne. Miały jakiś styl a teraz to dopiero będzie burdel. Najgorsze jest to że Burmistrz puchnie z dumy bo uważa że przyczynia się do rozwoju miasta. Czy przyklaskiwanie deweloperom i postawienie kilkanaście szpetnych bloków między małymi domkami to oznacza rozwój miasta?
Czyżby Czechowice zostały sprzedane deweloperom?Ile się dostaje za takie przyklaskiwanie?

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 15.02.2016; 21:00

Nie można niszczyć centrum .
To ma swój urok swoją architekturę .Czy takich bloków nie można stawiać obok Czteropiętrowców lub przy zabudowach jeszcze wyższych .można 3-4 kilometry od centrum

Piotrek21

Czechowice-Dziedzice

Postów: 17

Data: 16.02.2016; 09:37

Budynki mają powstać na Kościuszki i Wesołej inwestor dalej wykupuje budynki obok.Ktoś na to wszystko pozwala, nie wierze że tak bezinteresownie.Jest już protest mieszkańców ale część władzy na razie nic nie robi w tym kierunku .

zuzia12

cz-dz

Postów: 50

Data: 17.02.2016; 10:56

Piotrek, spokojnie. Nie wszystko musisz Ty budować. :)

ASkt

Czechowice Dziedzice

Postów: 92

Data: 17.02.2016; 20:34

MPZP dopuszcza zabudowę 6 kondygnacjami w centrum miasta to w czym problem. Plan był wyłożony, można było zgłaszać uwagi, uwag nie było to go zatwierdzili. Inna sprawa jest to czy ktoś będzie chciał kupić mieszkanie na 6 pietrze (znając gest i rozrzutność czechowickich developerow) bez windy.

Czechowicz...

Czechowice-Dziedzice

Postów: 9

Data: 18.02.2016; 08:58

Może to nawet nie jest takie złe. Mało estetyczne no ale...

kapitalista

Czechowice-Dziedzice

Postów: 511

Data: 18.02.2016; 09:30

Askt zanim coś napiszesz to przemyśl lub zerknij do przepisów.

Zgodnie z § 54 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - dalej r.w.t. "budynek użyteczności publicznej, budynek mieszkalny wielorodzinny, budynek zamieszkania zbiorowego niebędący budynkiem koszarowym oraz każdy inny budynek mający najwyższą kondygnację z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt więcej niż 50 osób, w których różnica poziomów posadzek pomiędzy pierwszą i najwyższą kondygnacją nadziemną, niestanowiącą drugiego poziomu w mieszkaniu dwupoziomowym, przekracza 9,5 m, a także mający dwie lub więcej kondygnacji nadziemnych budynek opieki zdrowotnej i budynek opieki społecznej należy wyposażyć w dźwig osobowy"

pawelswrt

Czechowice_Dziedzice

Postów: 74

Data: 18.02.2016; 18:04

Były uwagi, tylko dziwnym trafem wszystkie nie po myśli, były nie uwzględniane. Problem w tym że kiedyś jak uchwalano plan zagospodarowania ci co go przegłosowali nie mieli pojęcia co zgodnie z jego zapisami można wybudować. Teraz zrobił się dym i chowają głowę w piasek, twierdząc że nie można zbyt planów zmieniać bo w efekcie trzeba płacić odszkodowania. I nikt się nie popatrzy kto wypłaci odszkodowanie jak na sąsiedniej działce wybudują Ci blok i twoja nieruchomość straci połowę wartości.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 19.02.2016; 07:10

Czy była jakaś ekspertyza z architekta budowlanego ,Powiatowego lub Wojewódzkiego inspektora budowlanego .

Czechowicz...

Czechowice-Dziedzice

Postów: 9

Data: 20.02.2016; 15:03

Myślę, że to fatalny pomysł. Teraz co kawałek będzie stał taki blok patrz komin?Bo jak nazwać coś co zostanie wybudowane na małej działce przy domkach niskich jednorodzinnych? No a co z mieszkańcami działek przyległych? Kto chciałby mieszkać koło wielkiego komina. No a gdzie Ci ludzie będą pracować? Dawniej jak w Cz-Dz były fabryki to ludzie się tu pchali za pracą a teraz? Uważam, że to tylko złudne wrażenie że w Cz-Dz coś się dzieje.Tak naprawdę to miasto to schodzi na psy a w dodatku z architekturą bez ładu i składu.

Piotrek21

Czechowice-Dziedzice

Postów: 17

Data: 24.02.2016; 13:11

18 lutego w Kronice Beskidzkiej ukazał się artykuł "Spór na 6 pięter" proszę o komentarze.

Piotrek21

Czechowice-Dziedzice

Postów: 17

Data: 24.02.2016; 13:17

Zgadzam się z Czechowiczanką 78 . Nasuwa się pytanie .Kto za to wszystko jest odpowiedzialny ?

Milenka8585

Miasto

Postów: 5

Data: 24.02.2016; 19:30

Piotrek21 co Ci tak zależy na podbijaniu tematu ?
a czy przypadkiem nie jest tak że próbujecie naciągnąć dewelopera na pieniądze bo tak w trawie piszczy ale że żal wam wynająć adwokata to robicie sobie z urzędników, gazet oraz innych osób darmowych pachołków żeby narobić wielkiego hallo a może deweloper dorzucił coś do wora żeby mieć spokój ? Osobiście chce kupić mieszkanie na ul. Wesołej i każde wasze złodziejskie naciąganie dewelopera pewnie podroży cenę mojego mieszkania więc mówię stanowcze NIE dla naciągaczy !!!

Czechowicz...

Czechowice-Dziedzice

Postów: 9

Data: 24.02.2016; 21:26

Piotrek21 wszyscy wiemy kto za tym stoi. Szkoda tylko że te osoby nie mają na tyle odwagi by się do tego przyznać. Wiemy wszyscy że robią na tym teraz niezły interes. No ale do czasu...

Piotrek21

Czechowice-Dziedzice

Postów: 17

Data: 25.02.2016; 08:31

Gdzieś mam kasę od dewelopera .Pieniądze to nie wszystko.Ja nie wydawałem zezwoleń na budowę "kominów" w centrum .Niech się tłumaczą ci co mieli w tym interes.Ja nie mam zamiaru ponosić za nich konsekwencji.Zresztą niektóre zezwolenia podlegają wątpliwości.

Piotrek21

Czechowice-Dziedzice

Postów: 17

Data: 25.02.2016; 15:39

Milenka8585 Żałosne i smutne jest to, że mierzysz innych ludzi według swojej miarki moja droga, na szczęście są jeszcze ludzie,którym chodzi w życiu o coś ważniejszego niż takim materialistom , jak ty...

autZtNhw

Czechowice-Dziedzice

Postów: 320

Data: 25.02.2016; 16:46

młyn na wodę. ble, ble, ble

Milenka8585

Miasto

Postów: 5

Data: 25.02.2016; 20:20

Piotrek21 a czy przypadkiem Twoje świeżo założone konto i temat odnośnie inwestycji przy ul.Wesołej nie ma nic wspólnego ze straszeniem dewelopera i próbą naciągnięcia go na pieniądze ? Czy przypadkiem nie jesteś jednym z dwóch sąsiadów którzy tylko się odwołują od tej inwestycji ze względu że jak to zacytuję "on tyle zarobi że może nam dać więcej" ? Bo jak tak nie jest to czemu ciągle podgrzewasz temat ? Ja i moi znajomi jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania w tym budynku i nam zależy żeby deweloper zrealizował inwestycję jak najszybciej, myślę że w miarę rezerwacji mieszkań więcej osób będzie zainteresowanych tym tematem i również dokładnie się przyjrzą poczynaniom wszystkich w tej sprawie. Myślisz że jak się udało omamić 2 radnych, zarząd osiedla i jedną posłankę to uda się wyciągnąć więcej kasy ? Nie sądzę. Byłam w biurze dewelopera i tam można się zapoznać ze wszystkimi odwołaniami pismami rady osiedla i informacjami ze spotkania z mieszkańcami. Jak i ja tak i moi znajomi uważamy że ewidentnie chodzi o wyłudzenie większej kasy od dewelopera i o nic więcej. A tak na marginesie "Ty" pisze się dużą literą :-)

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 558

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275