Forum

Temat: Smog atakuje

viceczecho

Cz-Dz

Postów: 323

Data: 18.02.2015; 21:47

W okolicznch miastach i wsiach (gdzie wadza o czujniki sie postarała)jest ostanio żle lub tragicznie, nie sądze żeby Cz-Dz były zieloną wyspą...
Czytajcie, drukujcie, przekonujcie znanych Wam hajcerów i hajcerki, jak nie do wymiany kpciuchów na lepsze to chociaż do tego:
http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/
Czuwaj !

ziemor

Czechowice

Postów: 125

Data: 14.03.2015; 11:49

Gaz dać za 1/3 ceny lub zarobki 300 procent w górę i w przyszłą zimę nikomu nie będzie się chciało ani opłaciło palić w piecu. aaaa utopia - nigdy to nie nastanie

megane

Czechowice-Dziedzice

Postów: 530

Data: 14.03.2015; 13:18

Ogrzewanie gazem nie jest droższe niż ogrzewanie węglem.

Mike_Tyson

New York

Postów: 285

Data: 15.03.2015; 02:29

@megane z całym szacunkiem aleś Ameryki nie odkrył....

Mike_Tyson

New York

Postów: 285

Data: 15.03.2015; 02:31

tylko trzeba mieć odpowiednio ocieplony dom, wszyscy myślą że jest drogo...

mieszkanie...

czdz

Postów: 111

Data: 15.03.2015; 17:00

A co z rusztami wodnymi? Zasypiesz je węglem i rozpalić u góry. W tym momencie nie spełniają swojego zadania.

megane

Czechowice-Dziedzice

Postów: 530

Data: 15.03.2015; 18:34

Jedno jest pewne: w okresie grzewczym jest pełno syfu w powietrzu.
Po dwóch tygodniach filtr powietrza dolotowego z mojego rekuperatora jest czarny. Dobrze, że nie muszę oddychać tym syfem w domu.

PapaSmurf

Zabrzeg

Postów: 961

Data: 28.03.2015; 20:51

viceczecho - jeszcze trochę twojej zielonej wyspy a ludzie zaczną palić PETami, bo tylko na to będzie ich stać. Dajcie ludziom pracę i płace, a nie hipermarkety! Tego cudu jakoś przez ostatnie lata nie widzę. Będziemy oddychać świeżym powietrzem pogryzając szczawiem. Napuszczanie ludzi na węgiel, jaki to on zły dawno rozpoczął Rudy i Koparka. Dla jasności palę eko-groszkiem i przy tym opale chcę zostać. Gaz fajna rzecz, tylko przy braku alternatywy dopiero zobaczycie ile będzie kosztował.

viceczecho

Cz-Dz

Postów: 323

Data: 28.03.2015; 22:38

@Papasmurf
Zaprawdę powiadam wam, błogosławieni ci co przeczytali i zrozumieli. Nieszcześni zaś będą kłócić się z własnymi urojeniami. Czuwaj !.

viceczecho

Cz-Dz

Postów: 323

Data: 16.05.2016; 11:13

http://wiadomosci.pless.pl/43588-pszczyna-jednym-z-najbardziej-zanieczyszczonych-miast-w-europie

Czechowic nie ma na liście z prostej przyczyny - nie ma stacji pomiarowej. Jakość powietrza z pewnościa ta sama czyli tragiczna.

Rzad polikwidował wszelkie środki na programy wymiany kotłów (Kawka itp) - kasa dla Krakowa poszła do Torunia na cel zgoła odmienny.
Burmistrz uparcie twierdzi, że problemu nie ma, a nawet jak jest to sie nie da.
Mieszkańcy palą czym popadnie w sposób najbardziej nieekonomiczny i nieekoligiczyny (tzw spalanie od dołu).
W tych okolicznościach przyrody trzeba się poważnie zastanowić na ile wiązanie przyszłości z tym miastem i regionem ma sens, a szkoda ...

PapaSmurf

Zabrzeg

Postów: 961

Data: 16.05.2016; 13:27

Byłem na tym waszym spotkaniu 10lat temu. Okazało się że piece tylko wybrane przez urząd, instalatorzy także, oczywiście wymiana droższa o 100%! Prezes wybrany, sekretarki chętne:)
Wymieniłem sam i mam was w ...... :)
vice czy ty się tematem zajmowałeś?

viceczecho

Cz-Dz

Postów: 323

Data: 19.05.2016; 12:43

Na pless ponadd 500 komentarzy, Burmistrz wydaje oświadczenie...
Na czecho i w czechowicach cisza i spokój. Albo przyjmiemy, że to jedna wielka ściema i jest OK albo rzeczywistosc jest taka jak (nie) pokazują dane. Jesteś pewn a/y że kiedyś Twoje dziecko nie zapyta co zrobiłeś żebym tak nie chorowała ? Może zacznijmy od zestawienia żądań i pomysłów, skoro UM sobie nie radzi:
- instalacja stacji monitoringu
- edukacja ekologiczna (dorosłych czyli palaczy), tak na poważnie każdego z osobna, czy to zachętą czy karą. Co palić, jak palić (np od góry) itp.
- spóka gminna do hurtowego zakupu paliw ekologicznych, sprzedaż/transport bez zysku (wiem wszyscy dopłacimy ale też wszyscy zyskamy, może jedna gala mniej wystarczy)
- zakaz sprzedaży/składowania/spalania miałów i mułów (wiem, że trudne ale do dyskusji)
- koalicja z okolicznymi gminami w/s DK1 i S1
- wyznaczenie celów redukcji zanieczyszczeń i rozliczanie się z postępów
- wywalczenie dotacji na programy wymiany kotłów
- określenie wymaganej klasy nowo instalowanych kotłów, określenie daty (odległej) likwidacji kotlów poza klasyfikacją
- uzależnienie podatku od sposobu ogrzewania
itd itp...

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 20.05.2016; 12:58

hm ale palenie mialem moze byc w miare ekologiczne - nalezy zaczac od palenia od gory . ja bym zaczal od edukacji , a nastepnie od programu dofinansowania wymiany kotlow na dolnego spalania / retortowe oraz (co wazniejsze) dofinansowanie termomodernizacji budynkow (bo to o wiele wiekszy koszt niz wymiana kotla)

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275