Forum

Temat: Czy sytuacja górników jest taka zła czy to tylko przyzwyczajenie???

cardesign1

czechowice-Dziedzice

Postów: 57

Data: 30.03.2009; 21:42

Onoo i reszta... , zrozumcie że to "walka z wiatrakami". Jest pewne porzekadło: "jeśli wydaje Ci się że rozmawiasz z idiotą, to wiedz że on myśli tak samo".

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 30.03.2009; 22:28

Dumny górniku i inny NIE- szczęśliwi górnicy- chcesz się zamienić na miesiąc miejscem- ja będę zarabiał i robił twoją prace a ty moją- zobaczysz jak to jest spłacać kredyt za mieszkanie (oprocentowany- nie to co na kopalni 0%), planować wakacje (za które muszę w całości płacić- nie mam koloni dla dzieci), wydawać miesięcznie określoną kasę na jedzenie (nie mam bonów). A to wszystko za nie całe 2300 zł miesięcznie (moja i żony pensja- łączenie mamy tyle ile ty masz sam), do pracy muszę jeździć MPK który miesięcznie płace- nie mam tak jak górnicy że mamy autobusy. I zapewniam Cię że moja praca nie jest lżejsza od Twojej. Pytasz dlaczego jak mi źle nie pójdę do pracy na kopalnie- odpowiadam- nie chce się stać tym kim ty- aroganckim panem który nie potrafi inaczej wyrazić swoich argumentów niż przez obrazę i poniżanie innych a przez wywyższanie siebie, który myśli że rozwalając chodnik przed sejmem, robiący wokół siebie pełno hałasu osiągnie zamierzony cel. Zostaliście tak wychowani- za komuny mieście aż za dużo- przyzwyczailiście się. Ale jak byście nie zauważyli komuna już dawno minęła, jest nowa Polska i trzeba się z tym pogodzić a nie płakać jak mi to źle bo zarabiam 2500-3000 tys zł miesięcznie plus wszystkie dodatki i jest mi mało a każdy który uważa inaczej jest chu*em i trza go zgnoić...

Dalsze moje wypowiedzi na ten temat chyba nie mają sensu bo zamiast odpowiadać na argumenty swoimi kontrargumentami próbujecie mnie poniżyć i zgnoić. Więc dalsza rozmowa z mojej strony nie ma sensu.

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 31.03.2009; 00:57

konkludujac - sytuacja jest dobra ale zawsze mozna miec lepiej - kosztem innych...

krzysiek3200

czechowice-dziedzice

Postów: 106

Data: 31.03.2009; 11:43

Mnie osobiście nie wydaje się żeby sytuacja górników była zła, bo gdyby naprawde było tak kiepsko to kto przy zdrowym rozsądku by tam pracował! Jeżeli nie dostaje odpowiedniego wynagrodzenia za prace to szukam nowej! No teraz może jest tzw. kryzys ,ale wcześniej nie było problemu z pracą, a w końcu ten problem z gornictwem nie jest od teraz. Ale są miejsca pracy gdzie można zarobić dużo wiecej ,tylko trzeba chcieć ! Problem jest w tym że, po kilku latach pracy na kopalni i przyzwyczajenia się do niej górnicy maja problem z przekwalifikowaniem sie na inną prace ,czy też może sami niechcą bo szkoda stracić dodatki itp. a wiedzą że w innych prywatnych zakładach nie będzie takiego parasola osłonnego!!!

Więc każdego wybór albo robie za tyle albo nie ! i niema co winić kogoś za tą sytuacje jak tylko samego siebie! wkońcu sami jesteśmy kowalami swojego losu a manna sama z nieba nie poleci!

Czytając posty na tym forum wiem że odrazu zostane zaatakowany!!! ale jest temat jest pytanie i mam prawo wyrazić swoją opinie no i co najważniejsze bez rzucania mięsem tylko dlatego że ktoś ma inne zdanie niż ja!!!



cardesign1

czechowice-Dziedzice

Postów: 57

Data: 31.03.2009; 12:29

tak a propos przywilejów... ,

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Miliardowe-przywileje,wid,10991962,wiadomosc.html

rojal

Czechowice- Dz

Postów: 624

Data: 31.03.2009; 13:27

tak się wczytuję w wypowiedzi i wnioskuje jedno: jak ktoś kto nigdy nie pracował pod ziemią może się wypowiadać o sytuacji górników i ich pracy i zarobków ?! ludzie zazdrość was zżera .każdy się wielce oburza a zna tą prace tylko z opowiastek.popracujcie tydzień a potem można podyskutować. A dlaczego nikt nie pisze o posłach i senatorach ???!!! nie dość że nic nie robią to zarabiają 5 razy tyle co górnik.tych darmozjadów to już nikt nie skrytykuje i nie rozliczy ??! dodam że nie pracuje na kopalni ani nie mam nikogo takiego w rodzinie, ale PODZIWIAM tych ludzi że walczą o swoje i gardzę takimi tchórzami, którzy robią za grosze na produkcji częsąc portkami jak tylko pojawi się dyrektor i wielce żalą się na forum bo nie potrafią się zjednoczyć i poprawić swojej doli.

natsumi

Czechowice-Dziedzice

Postów: 515

Data: 31.03.2009; 13:35

Oj tak! Biedni gornicy!

Wyplata plus:

Kartki na mieso co miesiac !

Dodatki do kolonii i wakacji !

Barborka !

I inne!

Rzeczywiscie maja sie strasznie zle!!!!!!


A co maja powiedziec biedne pielegniarki bez dodatkow i barborek.

Co nasze matki ktore zapieprzaja przez cale zycie za 1000 zlotych. I czekaja z upragnieniem na swiateczne bony!

Tak macie racje to gornicy maja sie najgorzej!

Gratuluje!!!

bum

kaniow

Postów: 301

Data: 31.03.2009; 19:22

natsumi

ale przecież to dla nich ciągle to mało i mało!!!

Mateo

Czechowice-Dziedzice

Postów: 45

Data: 01.04.2009; 07:04

do rojala

Nie wziąłeś człowieku poprawki na to że ludzie wypowiadający się na ten temat mają coś wspólnego z górnictwem. np kończyli szkołę Zespół Szkół Technicznych "SILESIA" więc nie pisz że zazdrość ich zżera i że nie mają pojęcia "o ciężkiej pracy górnika". Ktoś kto kończył tą szkołę niejednokrotnie był na dole i pracował w ramach praktyk. Są stanowiska na kopalni np kombajnista, ratownik górniczy,praca przy rabunku to tam jest ciężka praca i tym ludziom nie zazrdoszczę przywilejów i kasy. Ale jakiś sygnalista, elektromonter cóż oni się narobią ? Mam wujka który był sygnalistą jest od kilku lat na emeryturze wcześniej 2 lata urlopu górniczego. Kasuje co miesiąc 2500 zł + 3 tony węgla o wysokości odprawy nie wspomnę. I on też ciągle płacze że ma mało. To już taka mentalność ludzi co pracują lub pracowali na kopalni.

CZYM GÓRNIK RÓŻNI SIĘ OD RESZTY SPOŁECZEŃSTWA ?????

Jeśli chodzi o szkolnictwo to nie znam drugiej grupy społecznej która miała by dwu letnie zawodówki. A górnicy kiedyś i owszem. To samo za siebie mówi kim trzeba być żeby pracować na kopalni. NIE SĄDZĘ ŻEBY KIEDYKOLWIEK ZOSTAŁY ZASPOKOJONE ŻĄDANIA GÓRNIKÓW.

armageddon

czechowice

Postów: 151

Data: 01.04.2009; 09:23

Ale tu sie dzieje!
Ma ktoś z tych chojraków trochę odwagi i napisze ile ma tej wypłaty brutto z PIT-U za zeszły rok,bo czekam i,czekam.Wszystko się wyjaśniloby sie przecież,a chyba każdemu oto chodzi skończyło by się obrzucanie gównem...chyba.
Do pxl666.
Gdzie oni pojda blokować kompanie!!!Kompania wywaliłaby jednego drugiego do przykładu,to reszta podwinęłaby ogon pod dupę!Do tego trzeba trochę odwagi.
Najłatwiej jest jechać do Wa-y,i tam robić zamiechy,przecież rząd ich nie pozwalnia.
ps.
Mogliby przyspieszyć budowy tych elektrowni atomowych!!!

102

cz-dz

Postów: 293

Data: 01.04.2009; 09:36

KTO SIE PRZYZNA DO WYSOKICH ZAROBKOW!!!
JEZELI COS PRZYNOSI STRATY TO POWINNO SIE TO ZAMKNAC!

bum

kaniow

Postów: 301

Data: 01.04.2009; 11:03

armageddon

To ty niewiesz że PIT górnika to teraz najbardziej strzeżona tajmnica państwowa!!!
Który mądry pokaże dowody przeciwko sobie!!!

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 03.04.2009; 09:16

niestety "nasz" (mowie o nie-gornikach) gniew spoleczny na nic sie nie przeklada, z NASZYCH pieniedzy finansuje sie miliardowe odprawy dla preziow z partyjnego nadania (takich co "rzadzili" np 3 dni), z NASZYCH pieniedzy finansuje sie pompowanie nierentownych przedsiebiorstw i z NASZYCH pieniedzy finansuje sie wczesniejsze emerytury roznych "uprzywilejowanych" grup...

a co "my" z tym zrobimy? pojdziemy pod sejm? nakopiemy komus? spalimy opone?

NIE


bo nie mamy czasu, mamy rodziny i musimy na nie zapieprzac i pomimo ze ktos nas caly czas ssie to nie mamy na to wplywu/czasu/checi/charakteru itd, a mowi sie ze XXw likwiduje nierownosci spoleczne i jestesmy cywilizowani...

havranek

Czechowice-Dziedzice

Postów: 83

Data: 03.04.2009; 09:44

No to trochę faktów.
Pomoc dołowa, czyli ślusarz, elektryk, mają na PIT-e ok. 74000 zł. W to nie są wliczone bony. Górnik ma jeszcze więcej. Średnio w wieku 45 lat przechodzi na emeryturę (2500-3000 zł) i podejmuje pracę - średnio 1500-2000 zł (nie płaci składek na ZUS). Ciężką pracę na kopalni wykonuję średnio 3-4 godz, reszta to zjazd, dojście i powrót. Mój sąsiad pracując na kopalni na nocną zmianę, cały dzień robi na budowie. Nie śpi cały tydzień? Potwornie mu współczuję. I jak tu za takie marne grosze przeżyć do następnej wypłaty. Górnicy powinni się starać o pomoc z opieki społecznej.

pieprz

iku

Postów: 102

Data: 03.04.2009; 20:41

cytacik z gazety

Miliardowe przywileje

Trzynastki, czternastki, deputaty węglowe, zniżki na prąd i długoletnie gwarancje zatrudnienia. Państwowe firmy na ekstra przywileje dla górników, hutników i energetyków wydają ponad 6 mld rocznie - obliczyła "Gazeta"
ZOBACZ TAKŻE


Na deputaty węglowe dla górników kopalnie wydają ponad pół miliarda złotych rocznie. - Deputaty to relikt PRL. Górnicy czy kolejarze dostawali węgiel, by ogrzewać domy -wyjaśnia ekonomista Ryszard Petru.

120 tys. górników dostaje od 6 do 8 ton na głowę w zależności od lat pracy. Są warte kilka tysięcy złotych. - Związkowcy domagają się teraz równych deputatów, po 8 ton na głowę bez względu na staż pracy - twierdzi rzecznik Kompanii Węglowej Zbigniew Madej.


Górnik dostaje też coroczną nagrodę, tzw. barbórkę (nazywaną trzynastką) oraz czternastkę w lutym. W sumie ponad 10 tys. zł na osobę. Kopalnie wydają na to blisko 1 mld zł rocznie.

Trzynastki, czternastki oraz deputaty pobierają też górnicy i hutnicy w KGHM, które należy w ponad 40 proc. do państwa. Przysługują im dodatkowo pieniądze na urlop (świadczenie wypoczynkowe) - średnio 1862 zł na osobę. Razem z dodatkami średnia pensja w KGHM to 7,9 tys. zł.

Z górnikami i hutnikami w szranki mogą stanąć tylko pracownicy firm energetycznych.

W większości firm energetycznych są gwarancje zatrudnienia do roku 2017. W niektórych, jak w elektrociepłowni Lublin-Wrotków należącej do Polskiej Grupy Energetycznej, nawet do "czasu osiągnięcia wieku emerytalnego".

Zwolnić wcześniej nikogo nie można, bo trzeba by płacić odprawy: w PGE od 100 tys. do 400 tys. zł na osobę! A w gdańskiej Enerdze zwolnieni dostaliby średnio 460 tys. zł odprawy.

Pracownicy państwowych firm energetycznych kupują prąd z 80-procentową zniżką.

Związki zawodowe w PGE od kilku dni negocjują przyznanie czterech dodatkowych dni wolnych w roku.

-Państwowe firmy mogą sobie wydawać na przywileje dla pracowników 10 mld zł. Mnie to nie wzrusza. Do szewskiej pasji doprowadza mnie jednak, gdy wyciągają z naszych kieszeni pieniądze na inwestycje, a swoje przeznaczają na premie, nagrody czy podwyżki - komentuje Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".

Od początku roku zakłady energetyczne podniosły ceny prądu dla firm aż o 40-60 proc. W ubiegłym roku o 30 proc. Przez to rosną koszty życia. Powód? Potrzeby inwestycyjne oraz wzrost ceny węgla o 40 proc., o czym zdecydowały kopalnie.

Co na to związkowcy? Według Kazimierza Grajcarka, szefa Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność", za wysoką cenę prądu odpowiadają podatki, nie płace.

A deputaty? - To tradycja - uważa związkowiec.

Rząd nie chce się mieszać w spory spółek z pracownikami. - Negocjatorem dla związkowców nie jest rząd, ale zarządy spółek - twierdzi wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

- Odebranie przywilejów wymaga silnej woli politycznej, bo grozi utratą poparcia w wyborach. Rządy się boją - mówi Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

-W państwowych firmach nikt nie patrzy długoterminowo na koszty, szuka się spokoju na dzisiaj - dodaje Petru.

Jak trudne jest zabieranie bonusów, widać choćby przy ostatniej próbie odebrania przywilejów emerytalnych służbom mundurowym czy cztery lata temu górnikom.

Górnicy urządzili demonstrację pod Sejmem, doprowadzając do uchwalenia specustawy umożliwiającej im przejście na emeryturę po 25 latach pracy. Podatnicy dopłacają do tego 4,5 mld zł rocznie. Teraz demonstracje w obronie wcześniejszych emerytur zapowiadają związkowcy z policji.

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 03.04.2009; 22:47

no no najlepiej na emeryturke po 5 latach albo od razu po podstawowce...kwa, niedlugo NIKT juz nie bedzie pracowal, robokopy beda na nas zarabiac!!a jak halemba to zaloba narodowa...zygac sie chce, ja tam gornikow nie zaluje

maxx

Czechowice-Dziedzice

Postów: 70

Data: 04.04.2009; 09:08

Ale odp........ sie k......... wszyscy!!! Nikt wam nie broni pracować w górnictwie! Jak wam tak zazdrość dupe ściska i jeżeli uważacie że jest tak super to przyjmijcie sie do roboty na kopalnie i będzie po problemie Kto wam tego zabrania?! Czy może jednak macie stracha???

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 04.04.2009; 10:31

ico mam rzucic prace ktora mi odpowiada i dolaczyc do grupy uprzywilejowanej by ssac z reszty spoleczenstwa???? no prosze jakie fajne rozwiazanie - nie podoba sie ze chcemy was wykorzystywac? to dolaczcie do nas...wieksza kupa bedzie wiec tym mniej ktos ja bedzie chcial ruszyc...

powtarzam - mam nadzieje ze nastepnym razem policja uzyje gumowych kul i armatek wodnych, jak dla mnie to mogliby uzyc i miotaczy ognia albo minigunow...tak daleko juz zaszla gornicza arogancja

dumnygornik

czechowice

Postów: 84

Data: 04.04.2009; 11:11

pxl666

ty chory człowieku co ty wogóle piszesz jak można!!! A co to gornik nie człowiek żeby go miotaczem ognia traktować!!! Ty tępy psycholu takich jak ty powinno się zamykać w zakładach psychiatrycznych i cały czasz trzymać w śpiączce farmakologicznej żebyś czasem nie próbował nawiać!!! żal mi ciebie degeneracie !!!!

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 04.04.2009; 11:39

"pxl666

ty chory człowieku co ty wogóle piszesz jak można!!! A co to gornik nie człowiek żeby go miotaczem ognia traktować!!! Ty tępy psycholu takich jak ty powinno się zamykać w zakładach psychiatrycznych i cały czasz trzymać w śpiączce farmakologicznej żebyś czasem nie próbował nawiać!!! żal mi ciebie degeneracie !!!!"

czytales caly watek buraczku cukrowy? czego nie rozumiesz? ze inni maja nap*** pol zycia 10 godzin dziennie nierzadko w gnoju smrodzie i brudzie a "uprzywilejowani" mniej? A ZA CO? ze ciezka praca?? ale dobra placa, a jak niedobra placa to zmien zawod.

zatrudnij sie w szpitalu albo hospicjum madralo i przez cala dniowke wygrzebuj g**no spod starych i umierajacych ludzi ktorzy przy okazji beda cie wyklinac, idz pracowac w laboratorium analitycznym z probkami gronkowca i innych milych zwierzatek, moze na oczyszczalnie sciekow pojdziesz kraty poobslugiwac? (kraty to poczatek oczyszczalni - najwiekszy syf i gnoj tam wpada i trzeba to recznie czyscic i zbierac do wora), moze do podstawowki albo sredniej pojdziesz pouczyc rozwrzeszczana bande bachorow ktore jak sie im cos powie to nakabluja rodzicom i uslyszysz same mile rzeczy od "rodzicow" i dyrektora!!!

to co powiedzialem powiedzialem z pelna swiadomoscia - jak praca w kopalni jest ciezka i niebezpieczna to niech wiezniowie zjezdzaja na dol - bedzie tapniecie nikt nie bedzie plakal, jak sie komus nie podoba to niech zmieni zawod, malo nie zarabiacie!

maxx

Czechowice-Dziedzice

Postów: 70

Data: 04.04.2009; 14:12

pxl 666 przestań już płakać, strzelać, bić , walić,palić! DO ROBOTY NA KOPALNIE!!!

bum

kaniow

Postów: 301

Data: 04.04.2009; 18:58

Biedni biedni w kółko to samo! jedno jest pewne gdyby nawet mieli po 6000 tyś. Netto na ręke to i tak by mieli mało i dalej by pyskówki odstawiali!!!!

assasin201

czechowice

Postów: 3

Data: 04.04.2009; 19:54

Macie rację! My górnicy potrafimy zadbać o swoje prawa i wynagrodzenie w przeciwieństwie do Was!!! Wy umiecie tylko płakać i użalać się nad swoim losem! DO ROBOTY ZA 1700zł a nie płakać! A jak nie dajecie radę do na kopalnie. ZAPRASZAMY!

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 05.04.2009; 00:13

"Macie rację! My górnicy potrafimy zadbać o swoje prawa i wynagrodzenie w przeciwieństwie do Was!!!"

Tylko dlaczego kur*** robicie to naszym kosztem?? Zapytaliście czy możecie przywłaszczać sobie nasze pieniądze? NIE- jesteście nauczeni brać siłą garściami co tylko się da... Ale to my- uczciwie i ciężko pracujący nie-górnicy jesteśmy tymi złymi...

Jednak pewien kawał o górnikach idealnie pasuje do waszych wypowiedzi w tym temacie- Jesteś idiotycznym chamem który jest ograniczony- zostać górnikiem...

mefisto

Czechowice-Dziedzice

Postów: 407

Data: 05.04.2009; 08:36

Do ONOO

cyt...Tylko dlaczego kur*** robicie to naszym kosztem?? Zapytaliście czy możecie przywłaszczać sobie nasze pieniądze?...koniec cyt.

Dlaczego nas obrażasz? Czy My obraziliśmy Ciebie? Atakujesz nas na forum od dłuższego czasu, tylko dlatego że potrafimy zadbać o nasze wynagrodzenie i to według ciebie ma być tym żerowaniem?!

Jakie koszty Ty ponosisz? WYMIENIAJ! Śmiało!
Jakie pieniądze górnicy przywłaszczyli od Ciebie?
Jak kogoś obrzucasz błotem pamiętaj, że ileś błota przyklei się również do Twoich rąk...
O tym zawsze pamiętaj...
Szczęść Boże.

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 05.04.2009; 15:26

widze ze obroncy gornikow nie potrafia czytac ze zrozumieniem...noi oczywiscie pieniadze na ich wczesniejsze emerytury rosna na drzewach dookola wiejskiej i zus je tylko zrywa co jesien...konczy mi sie cierpliwosc tlumaczenia postaw makroekonomii...

kto wypracuje na wczesniejsze emerytury? mozecie mi powiedziec? grupy ktore zarabiaja najnizsza krajowa? przedsiebiorcy ktorzy placa za siebie 700 zusu co miesiac ? wy sami na emeryturce pracujecie na czarno wiec SKAD te pieniadze??? ja osobiscie nie czekam na emeryture i nie licze na nia, pracuje piatek swiatek niedziela, czesto do 2giej w nocy, nikt sie nademna nie uzala i nie oczekuje tego, zdaje sobie sprawe ze emerytura z zusu to bedzie kupa smiechu i bede pracowal az nie padne.

i co mam isc na kopalnie? to ma byc rozwiazanie?

pysia1

czechowice -dziedzice

Postów: 177

Data: 05.04.2009; 21:03

Górnicy dostali podwyżke od 1-go kwietnia.Zazdrość teraz was rozwścieczy -toczcie piane z pysków,wyliczajcie im-zamienniki ,deputaty,nagrody ,wczasy.Dla anty-górników KWK Silesia czy Brzeszcze są blisko wyciągnijcie ręke po jałmużne -górnik bogaty coś kapnie.

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275