Forum

Temat: Czy sytuacja górników jest taka zła czy to tylko przyzwyczajenie???

bum

kaniow

Postów: 301

Data: 28.03.2009; 16:58

jackass

ty sam jesteś tepy burak i żeby było tego mało jesteś tępym burakiem
ty i tobie podobni powinni być zamknięci w Rybniku w pokoju 2x2 na 5 piętrze żebyś czasem nie za czoł łyżką stołową kopać w podłodze!Niestety teraz właśnie zniżam się do twojego poziomu czyli dużo dużo głębiej niż ostatni poziom na kopalni! Więc jak będziesz wracał z tzw. szychty to wstąp po drodze do biedronki połóż sobie głowę na wadze i naciśnij burak!!!
idioto skończony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pluto

czechowice

Postów: 348

Data: 28.03.2009; 17:40

prawo prawo bum i jackoss spotkajcie się na piwie wpijcie po browarku lub po dwa i sprawa załatwiona super z was Goście .

bum

kaniow

Postów: 301

Data: 28.03.2009; 19:00

pluto

sory ale jezeli ktos tu chamstwe daje to jego tez trzeba tak traktować! nie poto jest forum i temat zeby zaraz kous nadawć tylko temu ze ma inne zdanie!

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 28.03.2009; 20:29

widze ze rzucanie miesem to sposob na reforme gornictwa...noi wlasnie dlatego mam o tej sprawie takie a nie inne zdanie...hamstwo i wrzaski...to umiecie, natomiast rzeczowa dyskusja jest wam obca, ba! zbedna!

swojak

Czechowice-Dziedzice

Postów: 9

Data: 29.03.2009; 01:11

jutro poczyta co piszecie bo jestem tak pijany po szychcie ze nie wiem o co chodzi, ale tak naprawdę jackas nie oddamy naszej pracy za nic gzie nam będzie lepiej.

maxx

Czechowice-Dziedzice

Postów: 70

Data: 29.03.2009; 09:24

SWOJAK i Jakas! Też jestem pijany! W d.... ich wszystkich mam! Ide sie napić! Ktoś w końcu musi w tych naszych czechowickich knajpach siedzieć! SZCZĘŚĆ BOŻE CHŁOPAKI!!!!!!!!!!!!!!!

maxx

Czechowice-Dziedzice

Postów: 70

Data: 29.03.2009; 09:24

SWOJAK i Jakas! Też jestem pijany! W d.... ich wszystkich mam! Ide sie napić! Ktoś w końcu musi w tych naszych czechowickich knajpach siedzieć! SZCZĘŚĆ BOŻE CHŁOPAKI!!!!!!!!!!!!!!!

pingwin

czechowice

Postów: 107

Data: 29.03.2009; 13:07

Widze że tema stał się zbyt trudny i niektórym puszczają nerwy! Przypominam tylko że tu niechodzi o rzucanie mięsem i pokazywanie kto jest większy Fafa-rafa tylko o wypowiedzenie się na dany temat! A jeżeli jusz tak lubicie się upokażać to może załużcie sobie temat pt.
"Kto mi podskoczy"

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 29.03.2009; 19:49

no niestety ... tusk sie boi potraktowac gornikow gumowymi kulami albo nawet woda...miekka wladza...

Mateo

Czechowice-Dziedzice

Postów: 45

Data: 29.03.2009; 22:54

Brawa dla ONO ! Choć jeden człowiek mimo że ojciec górnik napisał prawdę o pracy na kopalni. Jedno małe sprostowanie co do ceny węgla za tonę. Dwa tygodnie temu kupowałem 2 tony na składzie i cena była 470 zł za tonę. Jeszcze raz gratuluje odwagi.

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 29.03.2009; 23:07

poprzednie konto usunięte- teraz jest to.
Może to i kiepsko zabrzmi ale dziś podczas kolacji zapytałem ojca o zarobki pod pretekstem niby podjęcia pracy na kopalni. Więc 2400- 2700 zł do łapki (zależy czy soboty i święta też pracuje), za każdy zjazd na dół ma bon na jedzenie o wartości 11,50 zł (lub 11,30zł- nie pamiętam), dodatkowo za każdy dzień zjechania na dół kartka na mleko (chyba jeden litr- takie w woreczku). Do tego 8 (!!) ton węgla (w skupie węgiel po 290-300 zł u handlarza- handlarz też musi zarobić). Do tego barbórka, trzynastka, bezprocentowa pożyczka, zapomogi, dotacje na dzieci uczące się, tańsze wakacje. Nawet podczas kryzysu nie odczuwa go jakoś na własnej skórze- o pace się nie martwi, o pensję też nie. Reasumując- po wymienieniu tego wszystkiego nadal uważacie że górnicy mają się źle? Nie sądzę. Nie piszę tego żeby pokazać że nie lubię ojca czy coś podobnego- po prostu czuję się poszkodowanym- zapierdzielam w trudnych warunkach po 8-10 godzin bez żadnych zasiłków, zapomóg za 1700 zł- gdzie tu sprawiedliwość??

mefisto

Czechowice-Dziedzice

Postów: 407

Data: 30.03.2009; 08:25

ONOO!!!

Byłoby mi wstyd gdybym spłodził takie dziecko jak Ty!!! Srasz gościu do własnego gniazda? A kto i za co Cię wychował? Kto Ci dawał papu? Kto Ci przynosił mleczko w woreczku? Kto posyłał na kolonie z zakładu pracy? Kto ubierał? JESTEŚ ŻAŁOSNY! 13-tki górnicy nie maja już od blisko 20-tu lat! Narzekacie a może sami spróbujcie zadbać o swój interes finansowy. Piszecie ja pracuje tam a ja tam, jeden jest nauczycielem jeden metalowcem a jeden gówno robi tylko narzeka! Schylę się i użyje tego samego argumentu który część z Was używa przeciwko nam...A KTO WAM KARZE ROBIĆ TO CO ROBICIE! PRZYJMIJCIE SIĘ NA KOPALNIE BĘDZIE WAM LEPIEJ!!! Dlaczego u siebie w firmie nie walczycie o podwyżki tylko walczycie z górnikami. Czy górnicy są Waszym problemem? Czy górnicy za Was maja załatwić wasze problemy, bo Wy się boicie? Nie odpowiadamy za kryzys w tym kraju. Żądamy tego co się nam należy z tytułu utraty realnego wynagrodzenie spowodowanego inflacją i wzrostem cen nośników energii i mediów. NIC POZA TYM.

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 30.03.2009; 08:41

Zostałem wychowany tak aby być sprawiedliwym. Dlatego pokazałem ile górnik ma pieniążków bo wy górnicy bredzicie coś o 1500 zł miesięcznie- a gdzie cała reszta? Gdzie wszystkie dodatki? Czyżby prawda w oczy bolała??

Mi by było wstyd gdybym miał takiego ojca jak ty- użalającego się że mu źle, obrażającego innych bo mu źle, trzeba było się uczyć proszę pana to siedział by pan teraz w biurze i nie płakał że górnicy mają źle bo tak na prawdę patrząc na sprawę z boku to górnicy są jedną z najbardziej uprzywilejowanych grup społecznych. Tylko w czym górnik jest lepszy od innych?

A co do mojego wychowania- zapewniam Cię że jestem lepiej wychowany niż ty.

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 30.03.2009; 08:47

Sorry nie zauważyłem pytania dlaczego u mnie w firmie nie walczymy o podwyżki. Gdybyśmy zastrajkowali i przerwali produkcje (co powoduje straty) to uwierz że nasz prezes nie patyczkował by się z nami- wszyscy polecielibyśmy na zbity pysk a od jutra pracowali by tam inni ludzie (dla niektórych 1700 zł brutto to nadal dużo). Może to samo trzeba zrobić z wami? Ci co pojechali strajkować lub strajkują nie pracują i przynoszą straty- wywalić na zbity pysk- wtedy będzie dobrze, nie będziecie sie śmiali z tych co pracują u prywaciarzy, docenicie to co macie. A macie dużo porównując was do innych- uwierz.

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 30.03.2009; 10:08

i nadal zero odzewu - ...nie blokowac wawy tylko siedzibe kompanii...wywiezc preziow na taczkach, bemwice im skasowac i zlicytowac, podpalic opony pod chalupami itd a do kopalni wynajac dobrego managera...ale grochem o sciane - i to wlasnie jest smutny obraz gornika ktorego wlasnie mi nie zal...najwiecej dla nas a reszta niech robi i placi...nie podoba sie na dole to wypad rowy na gorze kopac!

pysia1

czechowice -dziedzice

Postów: 177

Data: 30.03.2009; 11:02

podczas kolacji zapytałem ojca o zarobki pod pretekstem niby podjęcia pracy na kopalni-jeśli szanujesz ojca pokaż mu co wypisujesz.Jeśli zarabiasz mało poproś ojca napewno zlituje się i dołoży pare stów lub mleko lub zamienniki .Denuncjator i flustrat to najdelikatniejsze twojej osoby.

pysia1

czechowice -dziedzice

Postów: 177

Data: 30.03.2009; 11:06

Post poprzedni dla ONOO

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 30.03.2009; 11:15

Pysia a ja widzę że dziecko chcesz mi dowalić za to że Twojemu idolowi powiedziałem że jest kiepski. Nie będę się wypowiadał na twój temat pysio bo szkoda mi znaków na Ciebie Dziecko Neo

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 30.03.2009; 11:17

Pysia a wiesz co to nie zależność? Nie będę ojca prosił bo nie jestem durnym małolatem który lata rodziców i pyta jak inni- mamo kochasz mnie? A dasz mi stówe? Skończysz przedszkole pójdziesz do pracy, zobaczysz jak jest fajnie i ciekawe co wtedy będziesz pisała.

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 30.03.2009; 11:33

w czdz gdzie jest sporo gornikow temat bedzie bolesny...wszak malo kto pozwoli sobie cos odebrac - wiadomo...ale kopalnie padna predzej czy pozniej z takim zarzadzaniem...tylko ze to jest niewazne byle NAM dac niewazne z czyjej kieszeni (bo przecierz nie tuska czy kaczynskiego)...wiec ci co maja 1200 za 12h pracy maja bulic na gornikow nie??? a dlaczego?
to proste... piekarz murarz tynkarz, grafik komputerowy, kierowca nie maja zwiazkow i nie skrzykna sie i nie pojada palic opon pod sejmem...beda w tym czasie zapieprzac na bande rozpuszczonych darmozjadow....a ten kto szczerze nazwie sprawe po imieniu to zdrajca i nalezy go opluc...czemu nie pojada do rydzyka zeby im dal troszke kaski koscielnej??

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 30.03.2009; 11:48

Wybijając się z tłumu, mówiąc jaka jest prawda zawsze się dostanie po uszach. Zwłaszcza w mieście pełnym górników więc lepiej milczeć na pewne tematy. Tak potem w Polsce jest jak jest...

Gadaj z d*pą to Cię os*ra :/ tak samo jest z tym tematem- napiszesz prawdę to wjeżdżają jaki to nie jesteś- moi mili to jest właśnie wasze myślenie zaściankowe. I jak potem w Polsce ma być dobrze skoro zamieszkują ją właśnie tacy ludzie...

mefisto

Czechowice-Dziedzice

Postów: 407

Data: 30.03.2009; 12:49

ONOO!!!

Kto tu narzeka że zarabia 1500zł??? Dlaczego wciskasz nam słowa które w ogóle nie wypowiadamy! TO TY NAS ATAKUJESZ BEZPODSTAWNYMI OSKARŻENIAMI!!! Martwisz się o straty firmy w której pracujesz i o "biednego"Prezesa? Niech się ten Twój prezes podzieli z załogą (i z Tobą) zyskami które wypracowała firma! Wszak Ty również na to ciężko zapracowałeś! Czy twój Prezes jest taki dobry że dopłaca do interesu? Moja firma która nazywa się Kompania Węglowa przyniosła za ubiegły rok miliardowy zysk. W tym roku (za dwa miesiące) również przynosi zyski, więc nie chcemy nic więcej jak równego podziału tego co wspólnie wypracowaliśmy! NIE ODPOWIADAMY ZA KRYZYS W TYM KRAJU!!!
Jesteś żałosny i współczuje twoim rodzicom że spłodzili takiego "sprawiedliwego" człowieka. Lepiej stary podejdź do Biedronki, połóż głowę na wagę i naciśnij BUROK! To w tej chwili jedyne rozsądne wyjście i lekarstwo dla Ciebie na Twoją urojoną chorobę.

pingwin

czechowice

Postów: 107

Data: 30.03.2009; 13:09

widze że w dalszym ciągu temt jest tylko sposobem do pokazania kto jest większy Fafa Rafa!

pysia1

czechowice -dziedzice

Postów: 177

Data: 30.03.2009; 15:51

ONOO -wiele razy mówił że zrobił swoje w ciągu 2-3 godzin a potem poszedł kimać (jest elektomonterem), mówi że zdarza się flachę urobić na dole itd -jeśli pije na dole to znaczy że się boi lub jest głupi może pije przez Ciebie lub jest alkocholikiem.Jeśli 1700zł masz mało zostań prezesem lepsza kasa-powodzenia.

pxl666

bielsko

Postów: 582

Data: 30.03.2009; 17:22

no nie przemowisz...uciskani i biedni nie zrozumieja i nie potrafia racjonalnie odpowiedziec...

SKORO KOMPANIA ZARABIA KASE TO CZEGO NIE POJDZIECIE STRAJKOWAC POD JEJ SIEDZIBE?

CZEMU INNI MAJA MIEC MNIEJ ZA TAKA SAMA ROBOTE??

MALO ZARABIASZ W KOPALNI? - ZWOLNIJ SIE I ZALOZ WLASNA FIRME!

ONOO

PL

Postów: 263

Data: 30.03.2009; 18:40

mefisto, pytasia widzę że zwami nie można normalnie rozmawiać- pisze wam konkretne argumenty które ukazują że górnicy wcale nie mają tak źle a wy swoje. A jak się wam kończą argumenty to od razu wyskakujecie z obelgami (ptysia- biedne dziecko żal mi Cię, a co do mojego ojca to jedyne co mogę ci powiedzieć w jego imieniu- possij mi. mefisto- nie wiem jakie rzeczy Cię kręcą ale ja w niedzielę nie bardzo lubię rozrywkę pt. chodźmy w niedziele po kościółku całą rodziną dowartościować się do biedronki kładąc swoją głowę na wadze- dziwny sposób dowartościowania się masz)...

mefisto dlaczego górnicy strajkują przed sejmem skoro to nie sejm wam kradnie pieniądze? Dlaczego rozwalasz chodnik stojący przed sejmem a nie przed kampanią? Dlaczego górnik ma mieć więcej za swoje 5 godz pracy niż ja za swoje 8-10 godzin? Dlaczego górnik ma być tą klasą społeczną wiecznie uprzywilejowaną? Dlaczego obrażasz mnie- człowieka który ciężką pracą zarabia na życie, nie płacze że mi źle, nie strajkuję, nie bojkotuje stolicy. Czy ja jestem tym złym żeby mnie obrażać?

dumnygornik

czechowice

Postów: 84

Data: 30.03.2009; 21:27

do Wszytkich antypropagandy górniczej

Jak jesteście tacy gieroje to zapraszam na kopalnie już nie nawet do roboty a choćby na wycieczkę na dół!! Zobaczycie wtedy czy faktycznie jest to jak idzie z waszego pierdzielenia krajina mlekiem i miodem płynąca mądrale!!!!

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 555

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275