Wiadomości

  • 22 lipca 2020
  • 24 lipca 2020
  • wyświetleń: 2354

Wakacje - czas, w którym zwierzęta wyruszają na miłosne łowy

Wakacje to trudny czas dla zwierząt domowych. Dlaczego? Wiele kotów czy psów gubi się lub traci swoje domy. O powód zaistniałej sytuacji zapytaliśmy Annę Sztender, prezes czechowickiej fundacji "Mam kota na punkcie psa".

kot, kotek, kocur
fot. czecho.pl


W ostatnim czasie na lokalnych grupach bądź stronach internetowych fundacji zajmujących się opieką nad zwierzętami możemy znaleźć bardzo wiele ogłoszeń na temat zaginięcia zwierząt bądź też ich porzucenia. Możemy natrafić na nie choćby na profilu fundacji "Mam kota na punkcie psa" na Facebooku lub też stronie internetowej schroniska "Reksio" z Bielska-Białej, gdzie w większości trafiają znalezione zwierzęta.

Dlaczego w okresie letnim zwiększa się ilość zwierząt, które się gubią? - To właśnie wtedy bardzo dużo niekastrowanych zwierząt wyrusza na miłosne łowy. Poza tym, ludzie częściej reagują na widok błąkających się zwierząt - tłumaczy Anna Sztender, prezes czechowickiej fundacji "Mam kota na punkcie psa". Bardzo wiele psów i kotów zostaje również porzuconych. - Niestety zwierzęta zostają porzucone, ponieważ dużo osób wyjeżdża na wakacje - dodaje Sztender.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.